Kauza kolem Griezmanna se stupňuje. Francouzský útočník se odmítl zapojit do přípravy Atlétika

Kauza kolem Griezmanna se stupňuje. Francouzský útočník se odmítl zapojit do přípravy Atlétika

V závěru uplynulé sezóny LaLigy se zdálo, že dojde k mírovému rozchodu. Francouzský útočník Antoine Griezmann se už loučil s fanoušky, kteří jej však při odchodu ze zeleného pažitu vyprovodili hlasitým pískotem. I tak se zkušený kanonýr těšil, že v létě zamíří do Barcelony, ale nyní se zdá, že ho vedení madridského klubu přeci jen nechce pustit a začíná hra na nervy.

Griezmann je stále majetkem Atlétika a má s ním uzavřenou smlouvu až do léta roku 2023. Hlavou už je ale na Camp Nou, kde o něj stojí. Nenásilná cesta smíru však vypadá jinak, neboť vše nasvědčuje tomu, že přestup budou doprovázet emoce na obou stranách.

Vedení Atlétika osočilo Barcelonu, že se s hráčem scházelo již během klíčové fáze sezóny a zamotalo mu hlavu, což se projevilo na jeho výsledcích. Podle oficiálního stanoviska necítí madridský klub dostatek respektu vůči svému klubu a fanouškům a nelíbí se jim postoj katalánského giganta.

I na základě několika slovních přestřelek mezi vedením Atlétika a prezidentem Barcelony tak madridský klub oznámil francouzskému útočníkovi, aby byl v neděli přítomen ve sportovním centru na zahájení letní přípravy. To se však Griezmannovi ani za mák nezamlouvalo.

Podle informací Cerro del Espino hráčův právník poslal v sobotu do Atlétika email, že jeho svěřenec v neděli určitě nepřijde. Podle jeho slov by to představovalo pro hráče emoční stres, neboť se již rozloučil s fanoušky i spoluhráči. Na vině je ale i Barcelona, která se zatím zdráhá zaplatit 120 milionů eur, které má Griezmann ve výstupní klauzuli.