Hrál jsem, protože se zranil brankář a Alisson má volno, přiznává český gólman po debutu za áčko Liverpoolu

Hrál jsem, protože se zranil brankář a Alisson má volno, přiznává český gólman po debutu za áčko Liverpoolu

Český brankář Vítězslav Jaroš má za sebou úspěšný debut za A tým Liverpoolu. Sedmnáctiletý gólman přestoupil na Anfield Road ze Slavie a působil pouze v mládežnických týmech, kouč Jürgen Klopp mu dal ale šanci i za A tým v přípravě proti Tranmere.

Sedmnáctiletý rodák z Příbrami ovšem přiznává, že se na hřiště dostal kvůli štěstí. „Je to především proto, že jeden brankář se zranil a jednička Alisson má ještě volno po triumfu na Copá America. Proto jsem dostal šanci,“ přiznává Jaroš. „Nebylo to tak, že by si tu trenéři řekli, tenhle Jaroš je fakt dobrej, tak ho tam dáme," potvrzuje.

"Skvělý zážitek, s výkonem jsem spokojený," říká nicméně. "Zápas sledovalo víc lidí a byl na mě větší tlak. Snažil jsem se ukázat před trenéry, kteří mě tolik neznají. Ale když jsem se dostal na hřiště, nervozita zmizela,“ komentuje psychiku. Na tohle není v mládežnickém fotbale zvyklý, ačkoliv se jednalo pouze o přátelské utkání. 

Změní ale těch 90 minut postavení Jaroše v A týmu Liverpoolu, nebo to byl zatím pouze jednorázový zážitek, který se jen tak nezopakuje? "Brzy by se měl vrátit Alisson a uvidíme, jak to pak celkově bude. Samozřejmě byl bych rád za další šanci. Neznám detailně nejbližší program, dle prvních zpráv bych ještě měl zůstat s áčkem. Uvidím, jestli s nimi odcestuji i příští týden na soustředění do USA. Každopádně si tyto dny užívám,“ říká bývalý brankář Slavie pro iSport.cz.