Pogba opěvuje nejdražšího obránce Maguirea: Říkám mu bestie!

Pogba opěvuje nejdražšího obránce Maguirea: Říkám mu bestie!

Nejdražší obránce všech dob Harry Maguire, který přišel do Manchesteru United za 80 milionů britských liber z Leicester City, se v kabině Rudých ďáblů velmi rychle začlenil a získal si na svou stranu i jednoho z nejvlivnějších hráčů United, Paula Pogbu. Ten o něm s novináři hovořil v superlativech již po prvním odehraném soutěžním zápase a médií sdělil i přezdívku, kterou mu vymyslel. 

„Když mám být upřímný, tak jste asi všichni viděli jak dobře hrál. Je to skutečný vůdce týmu a už na tréninku jsem viděl, že mezi nás neskutečně zapadne. Mluvil jsem s ním o fungování obrany a on si skvěle rozumí z Victorem Lindelöfem, což je taky skvělé. Říkám mu bestie,“ prozradil Pogba v dobré náladě novinářům po výhře 4:0 nad Chelsea.

Ačkoliv je Maguire nejdražším obránce všech dob, není nejdražším hráčem v United. Tím je totiž právě záložník Pogba, jenž přišel v roce 2016 z Juventusu Turín za 90 milionů liber, což z něj tehdy učinilo nejdražším hráčem všech dob. Toto prvenství mu však o rok později vzal Brazilec Neymar, jenž odešel za přibližně 200 milionů liber z Barcelony do Paris Saint-Germain.

Pro šestadvacetiletého stopera Maguirea byl odchod do United prvním velkým přestupem v kariéře. Do Leicesteru přišel Maguire v roce 2017 z Hull City a za dva roky se vypracoval nejen mezi nejlepší obránce Premier League, ale také se stal jedním z lídrů anglického národního týmu.