Trenér Bohemians 1905 radí kouči Sparty, aby jeho syna využil na ještě vhodnější pozici než dosud

Trenér Bohemians 1905 radí kouči Sparty, aby jeho syna využil na ještě vhodnější pozici než dosud

Bývalý hráč Pardubic, Viktorie Žižkov, Vlašimi a Bohemians 1905 Martin Hašek už je ve Spartě od startu letošního roku, nicméně základním stavebním kamenem letenské družiny se začíná stávat až v těchto týdnech.

Starší syn kouče Bohemians 1905 zasáhl ve Fortuna:lize do pěti z celkových šesti duelů a byl i u obou utkání Evropské ligy s Trabzonsporem. "Podle mých informací by býval hrál i v tom prvním kole se Slováckem, ale měl tam nějakou lehkou virózu," uvedl webem ceskatelevize.cz citovaný stratég vršovických Klokanů.

Poslední ligové kolo proti Baníku Ostrava rozhodl dvěma brankami zcela sám a produktivně tak překonal celou jarní část, v níž zasáhl do 14 zápasů. "Začíná dostávat příležitostí víc, než tomu bylo na jaře, kdy je dostával nejprve jako střídající hráč, potom na jiné pozici podhrotového hráče. To nikdy nehrál. On to zahraje, ale není to pro něj ideální. Teď hraje Sparta v rozestavení 4-1-4-1, on hraje takovou osmičko-desítku dohromady s Kangou nebo s Trávníkem," všiml si na portálu ceskatelevize.cz bratr Dominika Haška.

Podle někdejšího kormidelníka Sparty je pro jeho třiadvacetiletého potomka ideální čístá osmička, s tím, že navíc vyzdvihuje jeho schopnost góly připravovat. "Spíš ještě víc zezadu. Útočné výpady ano, ale ne pořád a o to překvapivěji, a ještě víc si užít pracovitost zezadu. V tuhle chvíli si myslím, že to je hráč tak na pět šest gólů. A pak je tu bod B - asistence. Už v Bohemce měl druhý největší počet klíčových přihrávek ligy za Kopicem. Jen v téhle sezoně nahrál do x gólových situací, ale střelci zatím neproměňovali," uzavřel Hašek, jehož vyjádření vyšlo na stránkách ceskatelevize.cz.

Po pár dní starém představení v Generali aréně se od něj bude dost čekat také v neděli pod Ještědem...