Trpišovský po Bohemians: Před rokem bychom si takové změny nemohli dovolit

Trpišovský po Bohemians: Před rokem bychom si takové změny nemohli dovolit

Pražská Slavia nastoupila do zápasu 7. kola Fortuna ligy proti sousedním Bohemians s výrazně obměněnou sestavou. Svůj debut si například odbyl teprve osmnáctiletý brankář a odchovanec klubu Jakub Markovič. Trenér Sešívaných Trpišovský však po zápase upozornil, že pouze kvůli zápasům Ligy mistrů s Kluží tyto změny neudělal. Slavii i navzdory těmto změnám zápas zvládla a vyhrála 4:0.

„Každý den vidím hráče na tréninku, kde hodně hrají v tomto složení a často vyhrávají, takže jsem překvapený nebyl. Je to ale ostrý zápas a nevěděl jsem, jaký bude mít průběh. Můžete udělat chybu, pak záleží na charakteru a mentalitě celé jedenáctky,“ prohlásil Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci.

„V pátek jsem říkal hráčům, že neděláme změny jenom kvůli Kluži. Kdybychom nebyli přesvědčení, že to zvládneme, neudělali bychom je. Před rokem bychom si ještě nemohli takové změny dovolit. Důvodem rotace samozřejmě byly zápasy Ligy mistrů, důležitá ale byla důvěra v hráče, kteří si hrát zaslouží, ukazují to v trénincích a nebyl důvod pochybovat, že to zvládnou,“ dodal trenér Sešívaných.

Slavia svůj první letošní zápas v evropských pohárech zvládla a na půdě rumunské Kluže vyhrála 1:0. V odvetě, která se odehraje ve středu v Edenu tedy Slavii stačí uhrát remízu pro postup do základních skupin milionářské soutěže. V rámci české nejvyšší soutěže se Slavia představí v neděli 1.9. na půdě Opavy. Pokud by se Slavii skutečně podařilo postoupit do základní skupiny Ligy mistrů, měl by český fotbal svého zástupce v této fázi soutěže již dvě sezóny v řadě.