Ben Chaim už má zase nabito. Nastoupil za béčko Sparty a soupeř to odnesl krutým výpraskem

OBSAHUJE OHLASY

S pořádně nabitou sestavou vyrukovala do dalšího duelu v ČFL rezerva pražské Sparty. Proti Hostouni nastoupili i Andreas Vindheim a Tal Ben Chaim, který byl hodně vidět - dal dva rychlé góly a další dva připravil. Letenské béčko svého soupeře nakonec rozdrtilo nekompromisně 6:1 a v tabulce skupiny A zůstává druhé za stále suverénním Táborskem. Ve druhé skupině udržely vedení Živanice.

Takhle silnou soupisku ještě kouč sparťanského béčka Václav Kotal v této sezoně k dispozici neměl. Kromě útočníka Lukáše Juliše se stoperem Davidem Lischkou, kteří už za rezervu nastoupili, mohl zkušený trenér pro duel s Hostouní počítat i s uzdravenými marody Andreasem Vindheimem, letní posilou Letenských z Malmö, a Talem Ben Chaimem. Oba nastoupili v základní sestavě a na hřišti strahovského areálu zářila zejména hvězda druhého z nich.

Pro izraelského křídelníka šlo o vůbec první ostrý start od loňského července, kdy si přetrhl zkřížený vaz v koleni. Návrat na hřiště mu vyšel skvěle. Z prvního doteku otevřel po dvou minutách skóre, o čtyři minuty později skóroval podruhé. Poté se ze střelce proměnil v nahrávače, když připravil dva góly pro Daniela Horáka. To vše v prvním poločase. Ben Chaima nezastavili ani zkušení exligoví borci v dresu Hostouně – kapitán Tomáš Marek s obránci Radkem Dosoudilem a Petrem Trappem. Do druhé půle už Izraelec stejně jako Vindheim nezasáhl. Utkání tak zakončil bilancí 2+2, což jistě udělalo radost i lidem v áčku.

„První poločas byl z naší strany výborný. Když vedete po půl hodině o čtyři branky, tak se hraje mnohem jednodušeji. Pro nás velké povzbuzení, ale pro Hostouň asi velká rána takhle zkraje zápasu,“ chválil tým za parádní vstup asistent trenéra Luboš Loučka. „Po změně stran jsme trošku ustoupili z naší aktivní hry, což je částečně škoda, protože se to dalo dohrát jiným způsobem. Jinak si myslím, že jsme měli zápas plně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli,“ dodal.

Druhou porážku s nulovým ziskem za sebou musela skousnout rezerva Slavie. Zatímco před týdnem sešívaní mladíci padli po přestřelce v Domažlicích, tentokrát nestačili na domácí půdě na Xaverově na Králův Dvůr. Tradičnímu účastníkovi ČFL stačila k zisku tří bodů jediná přesná trefa. Plzeňské béčko stejně jako v předchozím kole neinkasovalo, ovšem ani se gólově neprosadilo. Bonusový bod si po penaltovém rozstřelu odvezl do Prahy Motorlet.

V suverénních výkonech pokračuje minulou sezonu druholigové Táborsko, které jako jediný třetiligový celek stále neztratilo ani bod. Nic na tom nezměnil ani B-tým Příbrami. Středočeši prohrávali na stadionu jednoho z aspirantů na postup už po poločase 0:3, nakonec odjeli z Tábora s debaklem 0:5.

ČFL - A, výsledky 4. kola:

Písek - Benešov 1:0 (1:0)
Branka: 26. Ulbrich.
Sparta B - Hostouň 6:1 (5:0)
Branky: 2. a 6. Ben Chaim, 11. a 40. Horák, 28. Dudl, 50. Juliš - 62. Trapp. ČK: 53. Lohoyda (H).
Slavia B - Králův Dvůr 0:1 (0:1)
Branka: 13. Bouček
Admira Praha - Vlatavín 3:2 (2:2)
Branly: 7. Vosický, 38. Zahálka, 50. Eliáš - 1. a 17. Vieira.
Plzeň B - Motorlet Praha 0:1 po pen.
Štěchovice - Karlovy Vary 3:1 (3:1)
Branky: 21. Busta, 31. Kučera, 45. Batka (pen.) - 3. Vokáč.
Táborsko - Příbram B 5:0 (3:0)
Branky: 19. Vozihnoj, 39. Toutou, 45. (pen.) a 53. Musiol, 87. De Almeida.
SK Rakovník - Domažlice odloženo

Plzeň B - Motorlet (zdroj foto: fcviktoria.cz)

Zbuzany s Ličkou a Šírlem doma vítězí

Zatímco „áčku“ kraluje Táborsko, ve skupině B se i po čtyřech odehraných kolech dál vyhřívají Živanice. Mančaft kolem kapitána Ondřeje Herzána nejtěsnějším rozdílem přetlačil Brozany. Na domácí půdě se znovu dařilo také Zbuzanům, za které nastoupil v základní sestavě nejen kapitán Mario Lička, ale i Radek Šírl. Třetiligový nováček si po rezervě libereckého Slovanu poradil na svém skromném stadionku i s béčkem Teplic. Skláři jsou bez jediného bodu na kontě dál poslední.

Parádní podívaná okořeněná pěti brankami byla k vidění v Zápech, kde béčko druholigových Pardubic vedlo nejprve 2:0, poté ještě 3:2. Ani tento poločasový náskok ale nedokázalo udržet. Po změně stran totiž dvakrát zamířil do černého domácí Jiří Duben a druhý tým uplynulého ročníku ČFL vybojoval velmi cenné vítězství, díky němuž drží stejnou pozici v tabulce i nyní.

ČFL - B, výsledky 4. kola:

Zbuzany - Teplice B 3:1 (2:1)
Branky: 27. Mustafič vl., 35. a 77. (obě z pen.) Přeučil - 13. Radosta.
Jablonec B - Liberec B 3:2 (1:2)
Branky: 25. Velich, 77. Daníček, 82. Helm - 5. Vrabec, 36. Kang-Hyun.
Přepeře - Chlumec nad Cidlinou 1:3 (0:1)
Branky: 81. Volf - 38. Havel, 51. a 71. Bastin.
Mladá Boleslav B - Velvary 2:3 po pen. (1:1)
Branky: 15. Yerkhov, 67. Ippolito vl. - 23. Dvořák, 89. Kafka.
Živanice - Brozany 1:0 (1:0)
Branka: 43. Nikodém
Dukla B - Hradec Králové B 2:1 (1:1)
Branky: 8. Palacios, 80. Ullmann - 42. Bičiště.
Bohemians 1905 B - Ústí nad Orlicí 2:1 (0:1)
Branky: 56. Záviška, 76. Osmančík - 15. Souček.
Zápy - Pardubice B 4:3 (2:3)
Branky: 29. (pen.) a 38. Pávek, 51. a 86. Duben - 5. a 41. (obě z pen.) Mužík, 14. Sokol.

Nejzvučnější jména v ČFL: Pátý nejmladší střelec Ligy mistrů, borci se starty v top ligách i vítěz Poháru UEFA