Lewandowski stojí v Mnichově na prahu dalších rekordů...

Lewandowski stojí v Mnichově na prahu dalších rekordů...

Jednatřicetiletý kapitán polského národního mužstva Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov může v bundeslize dosáhnout na další významný statistický milník.

Bude k tomu stačit jen jedna maličkost - a sice alespoň jedn avstřelená branka proti Paderbornu. Pokud by na ni dosáhl, v šestapadesátileté historii nejvyšší německé soutěže by se stal prvním hráčem, který by měl na svém kontě po šesti odehraných kolech 10 gólů.

V dosavadních pěti utkáních udeřil bývalý snajpr Dortmundu devětkrát a deset tref mimochodem mohl mít už po pátém kole - stačilo jediné, v duelu s Kolínem nad Rýnem nepřenechat zahrávání pokutového kopu Philippe Coutinhovi, pro nějž šlo o premiérový mnichovský zásah.

Pakliže by "Lewa" neskóroval, zůstal by na výkonu devítigólových hrdinů minulých dnů Lothara Emmericha (1965/1966), Petra Meyera (1967/1968), Gerda Müllera (1968/1969) a Juppa Heynckese (1973/1974).

V každém z úvodncíh šesti německých kol se dosud prosadil pouze Pierre-Emerick Aubameyang. Ten tehdy v ročníku 2014/2015 udeřil v barvách Borussie Dortmund celkově osmkrát a výkon svěřence Nika Kovače by tak byl mnohem hodnotnější, protože už nyní je na lepších číslech.

Jestliže by mu nynější fazóna a nastolený metr vydržel i v dalším průběhu sezony, možná by se dal atakovat i absolutní bundesligový rekord Gerda Müllera z roku 1971. Legendární Němec se tehdy zastavil na 40 brankách.