Van Persie i Schmeichel vybídli Solskjaera, aby našel "problémovému dítěti" Pogbovi lepší post

Van Persie i Schmeichel vybídli Solskjaera, aby našel "problémovému dítěti" Pogbovi lepší post

Špatný vstup Manchesteru United do nového ročníku Premier League už se rozebírá úplně všude. Bodejť by ne - za každých okolností ambiciózní Rudí ďáblové z Old Trafford zažívají nejhorší start do sezony za posledních třicet let a důkazem toho budiž až desáté místo v tabulce.

Bývalí hráči United Peter Schmeichel i Robin van Persie, kteří se v divadle snů objevili v různých obdobích, dávají současné nevyrovnané výkony dvacetinásobného anglického šampiona za vinu šestadvacetileté francouzské hvězdě Paulu Pogbovi, jenž tým netáhne tak, jak by se na ikonu jeho formátu slušelo.

Brankářskou legendu z Dánska nepřesvědčil ani proti Arsenalu. "Hraje velmi hluboko, jeho úloze v tomto týmu nerozumím. Po dvojitém střídání se měl posunout více dopředu, ale nestalo se tak. Souhlasím s tím, že se proti Arsenalu prezentoval dvěma velmi dobrými přihrávkami, ale pořád hovoříme jen o dvou vybídnutích, ne o patnácti. Pogba poutá velkou pozornost, mám pocit, že je v tomto týmu problémovým dítětem. Pokud máte v mužstvu někoho, kdo budí takový zájem, musíme pochopit jeho roli v týmu. Co chce udělat pro Manchester United? V tuto chvíli jsem upřímně dost zmatený a nerozumím tomu," nebral si servítky někdejší skvělý strážce svatyně, jehož vyjádření nabídl web profutbal.sk.

Mistr světa z roku 2018, který v minulosti zářil v barvách Juventusu Turín, má podle jeho názoru mnohem na víc, než v současnosti na rudé straně města předvádí. "Myslím, že hráči okolo něj jsou dostatečně kvalitní, ale on se nesnaží vyhledávat míč. V první půli se doslova schovával. Po změně stran to bylo o něco lepší, ale rozhodně nehraje na takové úrovni jako v minulém ročníku. Pro Manchester United by bylo nejlepší, pokud by kompetentní lidé zjistili, jakou roli má Pogba v mužstvu a následně to prezentovali. Více než 75 tisíc lidí není spokojeno s jeho výkony. Na stadionu bylo slyšet, jak se fanoušci baví o tom, že ho nemají rádi, protože pro tým dělá minimum. V minulosti jeho kvalita vidět byla, ale jak ho donutit, aby své schopnosti odevzdal i ve prospěch United? Na tom musí klubu opravdu zapracovat," doplnil na portálu profutbal.sk pětapadesátiletý internacionál, jehož syn hájí řadu let svatyni Leicesteru City.

Podobně hovořil i šestatřicetiletý Van Persie, jenž před pár měsíci ukončil kariéru v trikotu svého Feyenoordu. Norskému manažerovi Solskjaerovi doporučil, aby se zamyslel nad jeho změnou postu. "Pro něj, trenéra, fanoušky a pro každého je důležité, aby mu našli tu správnou pozici. Pozici, na které bude hrát svůj nejlepší fotbal a pomůže mužstvu. Podle mě by neměl hrát jako defenzivní štít, ale ani jako číslo 10. Spíš něco mezi tím, osmičku. Tam by měl dostatečnou volnost. Nemusel by dávat dvacet gólů za sezonu. Pokud jich nasází deset a přidá k tomu i nějaké asistence, každý ho bude vnímat jinak," poukázal šestatřicetiletý Van Persie, jehož názor nabídl profutbal.sk.