Tentokrát to na Letné nevyšlo. Sparta nám dala lekci z efektivity, smutní Straka

Karviná zažila mizerný vstup do nové sezóny, poté se ale zvedla, odlepila se ze sestupových příček a dostala se do ligového fotbalu. Do duelu na Spartě sice vstoupila jako outsider, vzhledem k jarnímu zápasu na Letné, který Karvinští vyhráli, ale nebylo radno ji podceňovat.

Karviná dokázala porazit Zlín i Příbram a uhrála několik cenných remíz, vzhledem k velmi špatné formě se tak před zápasem Sparta nacházela v tabulce pouze o několik málo míst výše. Každý fanoušek si pamatuje výhru Karviné na hřišti Sparty v jarní části loňské sezóny. Zajímavý zápas to byl především pro Františka Straku, trenéra Karviné a bývalého lodivoda Sparty.

A Strakovi svěřenci nevstoupili do duelu vůbec špatně. Podle samotného trenéra dokonce dobře. "Kdyby dal Ndefe gól z toho brejku za stavu 0:0, vypadalo by to jinak," mrzelo kouče karvinského týmu. "Rozhodl začátek druhého poločasu. Dvakrát jsme si nepohlídali Kozáka a jakmile byl vyloučen Petráň, bylo rozhodnuto," hodnotil Straka utkání.

"Sehráli jsme velice dobrý první poločas," trval si však na svém Straka. "Sparta vyhrála zaslouženě, dala nám velkou lekci z efektivity," řekl nicméně Straka. Karviná je ovšem navzdory výsledku na Letné v poměrně dobré formě a další body důležité pro udržení může získat po reprezentační pauze, kdy doma hostí Slovácko.