Šilhavý po bídě se Severním Irskem: Neřekl bych, že to bylo o přístupu, ale chyběla nám odvaha

Šilhavý po bídě se Severním Irskem: Neřekl bych, že to bylo o přístupu, ale chyběla nám odvaha

Po poločase na Letné byl český výběr zralý na vhození ručníku do ringu. Vždyť po prvních pětačtyřiceti minutách prohrával už 3:0 a zdálo se, že na senzační výhru s Anglií bude rázem zapomenuto. Po změně stran se však svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého zmohli alespoň na snížení, které nakonec výsledek nečinilo tak strašlivým.

Severní Irsko prokázalo, že se českého soupeře rozhodně nebojí. Již od prvních minut mělo několik slibných šancí a tři z nich dokázalo do poločasového hvizdu zužitkovat. „Byl jsem hodně rozčarovaný. Vždyť hrozila devalvace našeho výkonu s Anglií. První poločas byl skutečně hodně špatný, takhle jsme hrát neměli,“ přiznal Šilhavý na tiskové konferenci rozčarování z výkonu svých svěřenců.

„Neřekl bych, že to bylo o přístupu nebo snad o tom, že by hráči nechtěli bojovat. Vadil mi nedostatek herní odvahy, málo pohybu, prohrávané osobní souboje. A samozřejmě i to, že nikdo nechtěl vzít odpovědnost na sebe, aby s průběhem střetnutí něco udělal,“ poukázal na nedostatky, které během první půle u svých hráčů registroval.

Český výběr čeká za měsíc klíčová část kvalifikace o postup na Euro a nejen trenér si uvědomuje, jak moc důležité je proti balkánskému státu uspět a plně bodovat. „Za měsíc hrajeme s Kosovem utkání o život a musíme mít jasno, s kým do něho půjdeme. Proto jsem nelitoval sestavy, kterou jsem do prvního poločasu poslal. Právě střetnutí se Severními Iry nám mělo ukázat, v jaké jsou hráči formě a zda s nimi mohu počítat,“ dodal s patřičnými poznatky ve své hlavě, koho na utkání proti Kosovu vyšle.