Teď už je nejvyšší čas, aby trenér a hráči ukázali, že společně pospolu jít můžou, zaslechl Jílek...

Teď už je nejvyšší čas, aby trenér a hráči ukázali, že společně pospolu jít můžou, zaslechl Jílek...

Autorem těchto slov je sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, jenž exhanáckému stratégovi stále věří. Co přesně pověděl o současné situaci slavného letenského "S", které se momentálně nalézá mimo pohárové příčky až na nelichotivé sedmé pozici?

"Jak všichni vidí, problémů máme nadále spoustu. Kdybych měl některé jmenovat, bude to velký zraněný počet hráčů, vůdcovství na hřišti i mimo něj, nemáme jasnou osu mužstva. Na těchto věcech se snažíme co nejvíc pracovat a snažíme se tyto problémy odstranit," vyprávěl ve video intervew pro sparťanský kanál muž zodpovědný za transferovou politiku klubu z Prahy 7.

Změna na lavičce na pořadu dne není, což už před pár dny potvrdil i generální ředitel Čupr. "Když vidím Spartu ve středu tabulky, nekouká se mi na to dobře. Jsem ale s týmem každý den a věřím v to, jak trenér Jílek pracuje s týmem. Vidím, co od hráč vyžaduje, jak s nimi komunikuje," zastal se hlavního trenéra letenský funkcionář, jehož stanovisko vyšla na webu sparta.cz.

Po přejetí Karviné očekává, že se ve třináctém kole podaří vyloupit teplická Stínadla. Jednoduché to však nebude, neboť Skláři už jsou déle neporažení. "Naše situace není jednoduchá, očekávání jsou jiná, ať už na herní projev nebo výsledky. Takže ta kritika, která se momentálně nese na hráče, trenéra i na mě je absolutně oprávněná, sedmé místo je nedůstojné. Věřím ovšem tomu, že s trenérem Jílkem půjdeme nahoru. Ale samozřejmě teď už je nejvyšší čas, aby trenér a hráči ukázali, že společně pospolu jít můžou," vzkázal bývalý český reprezentant.

Velkou otázkou je v Generali aréně i rozsáhlá marodka, která brzdí ambice prvního týmu. "Řešíme to a je to pro mě velké téma. Musíme mít v oddělení jasný systém. Pro nás všechny je zásadní mít k dispozici zdravé hráče. Dennodenně se bavíme o tom, co bychom mohli udělat lépe, kde se zlepšit. Před začátkem sezony přišli dva noví fyzioterapeuti a kondiční trenér, kteří mají jednoznačně rozdělené úkoly a zodpovědnost. Udělala se změna i na lékařském postu. Všechno to zastřešuje Ben Ashworth. Je to jeho zodpovědnost," uzavřel na stránkách sparta.cz devětatřicetiletý představitel histociky nejúspěšnějšího domácího klubu.

Rosický: Nejsme tam, kde chceme být, abychom koupili kluka z Jižní Ameriky, který musí přijít do naprosto správného a zdravého prostředí