Jílek: Asi nás trápí strach o výsledek. Když vedeme jen o jednu branku, tak si moc nevěříme

Jílek: Asi nás trápí strach o výsledek. Když vedeme jen o jednu branku, tak si moc nevěříme

Pražská Sparta se trápí a pod ním se nebezpečně houpe trenérské křeslo, ačkoliv důvěru vedení stále má. Václav Jílek se svými svěřenci uválčil na Stínadlech pouhou remízu, což lze hodnotit jako další bodovou ztrátu. Na tiskové konferenci bylo v jeho tváři patrné, že ideální atmosféra v kabině nepanuje.

Letenský klub měl opět dobře rozehrané utkání, které však nedokázal dovézt ke šťastnému konci. V poslední minutě inkasoval ze standardní situace a body si musel rozdělit. „Myslím si, že to může zčásti korespondovat strachem o výsledek. Ve chvíli, kdy jsme v jednobrankovém vedení, tak si možná tolik nevěříme, abychom utkání dohráli. Soupeř to hodně zjednoduší a nakonec to skončí většinou brankou. Tentokrát je to bolestivější o to, že jsme inkasovali o standardce,“ začal Jílek své hodnocení.

Velkým problémem je nedůslednost v obraně, ale i směrem dopředu netrpí Sparta velkou efektivitou v koncovce. „Asi to byl rozhodující faktor utkání. Nemyslím si, že by to bylo špatné utkání. Byla dobrá atmosféra, soupeř hrál agresivně. Bylo to běhové utkání. Věděli jsme, že to bude složité. Plavšič měl šanci v prvním poločase, Kanga tisíciprocentní šanci. Ve druhém poločase Kozák a Tetteh v nastaveném čase. To jsou situace, které po brance volají,“ poukázal kouč Sparty na celou řadu spálených příležitostí.

„V závěru jsme to Teplicím usnadnili. Oni to zjednodušili a hráli přes dlouhé míče a standardní situace. To je ale zásadní problém v každém utkání, kdy mužstvo vede 1:0, obává se o výsledek a stáhne se. Měli jsme dost šancí, které musíme sami proměňovat, ale finální fáze opět nebyla ideální,“ uzavřel Jílek svou řeč před novináři.