Souček? Klauzule 15 milionů eur povyroste, Eden podle agenta opustí jen kvůli top lize a top klubu

Souček? Klauzule 15 milionů eur povyroste, Eden podle agenta opustí jen kvůli top lize a top klubu

Čtyřiadvacetiletý kapitán Slavie Tomáš Souček, jenž sbírá ve Fortuna:lize branky i asistence a v Lize mistrů patří mezi hráče s největším počtem naběhaných kilometrů, by měl setrvat ve vršovickém Edenu minimálně do léta 2020.

Jeho odchod v zimní přestávce podle agenta Pavla Pasky nepřipadá v úvahu, s tím, že pokud se něco začne řešit, tak až na konci právě probíhajícího ročníku. V dlouhodobém kontraktu má exliberecký středopolař výstupní klauzuli na 15 milionů eur (Jaroslav Tvrdík v pondělí potvrdil, že se ještě bude doložka zvyšovat). Při více vážných zájemců by se však mohla ona částka klidně vyšplhat ještě mnohem výše...

"Za 15 milionů eur přinejmenším," potvrdil na serveru seznamzpravy.cz manažer vlastnící společnost ISM, pod jejíž křídla spadá i Adam Hložek nebo Patrik Schick.

V posledním roce kroužili kolem klíčového muže slavného "S" zájemci z italské Serie A či ruské Premier League. Marně. "To všechno je minulost, kterou nemá cenu zpětně řešit. Spolu s hráčem a Slavií se díváme dopředu. A učinili jsme spolu dohodu, že se Slavií zůstane Tomáš po celou tuto sezonu, to znamená, že v lednovém přestupním okně se kolem něj nebude dít nic. Tomáš Souček je nyní enormně důležitým hráčem pro Slavii i národní tým," uklidnil slávistickou obec Paska, jehož slova vyšla na portálu seznamzpravy.cz.

I když se některé kluby zajímají již v průběhu podzimu, vlivný manažer prozradil, že vše eviduje, ale Součkův tábor na to nereaguje. Hlavní přestupové okno v létě už by však transfer do opravdového západoevropského velkoklubu přinést mohl. "Jaká bude Tomášova další sportovní cesta, to se uvidí. Ve hře je ještě spousta aspektů. Může přijít nabídka opravdu velkého klubu… Nebo dojde k dohodě o jeho dalším pokračování ve Slavii. Těch možností je celá řada, jisté je, že do úvahy nepřipadají žádné exotické destinace. Pokud Tomáš odejde, tak do top ligy. A do top klubu," uzavřel na seznamzpravy.cz slavný hráčský zástupce, který měl svého času v portfoliu i Tomáše Rosického s Janem Kollerem, s tím, že Milana Baroše v něm má dodnes.

Ovlivnit celou přestupovou ságu, o které už se píše nejméně rok, by mohlo také ME 2020. Pokud se na něj tedy český nároďák kvalifikuje, leč to už bychom předbíhali až příliš.