Teď už Sparta půjde nahoru a skončí do třetího místa. Ukazuje zlepšení a čekám ještě větší, věští Koller

Teď už Sparta půjde nahoru a skončí do třetího místa. Ukazuje zlepšení a čekám ještě větší, věští Koller

Nejlepší kanonýr v historii českého národního týmu s pětapadesáti mezinárodními trefami Jan Koller, jenž si v průběhu své kariéry vyzkoušel čtyři zahraniční soutěže, se vyjádřil na adresu obou slavných pražských "S". 

Co pověděl na adresu aktuálního lídra Fortuna:ligy, jenž před pár dny před domácím publikem přejel Baník a který má před sebou pohárovou odvetu s Barcelonou? "Slavia mě opravdu překvapuje v tom, že zvládá tak náročný program. Už s Plzní to zvládla, teď znovu, přitom hraje obrovsky náročný fotbal. Klobouk dolů před nimi, že v lize neklopýtají. Čekal jsem, že budou trochu ztrácet, protože přepnout po takových soupeřích na naši ligu je hrozně těžké psychicky i fyzicky. Ale oni to umí výborně," ocenil soubor kouče Jindřicha Trpišovského šestačtyřicetiletý internacionál, jehož slova nabídl Deník Sport.

A co jeho Sparta, v jejímž áčku působil uprostřed devadesátých let minulého století a která je přesně v polovině základní části až šestá mimo příčky zaručující evropské poháry? "Pro Spartu je třetí soutěžní výhra za sebou velké plus, stejně jako fakt, že udržela čisté konto. Je vidět, že trenér ustálil sestavu, hlavně co se týče obrany. Myslím, že od teď už Sparta půjde nahoru a skončí do třetího místa. Už teď se ukazuje zlepšení a čekám ještě větší," pronesl 202 centimetrů vysoký "Dino", jehož vyjádření vyšlo na serveru isport.blesk.cz.

Hlavní kouč letenského výběru Václav Jílek hledal fungující osu pár měsíců, ale v posledních duelech už ji evidentně nalezl. "Určitě. Hráči si na sebe začínají zvykat, včetně těch nově příchozích. Nicméně Opava není moc měřítko, zatím se jí moc nedaří a sama má problémy s produktivitou. Spartu teď pořádně prověří asi až Jablonec," snažil se zůstat na zemi někdejší střelec Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberku, Samary či Cannes, jenž se rozpovídal na stránkách Sportu.

Jestliže by Kozák, Frýdek, Heča a spol. triumfovali také na severočeské Střelnici, po šestnáctém kole by se na nyní třetí tým tabulky bodově dotáhli.