Sparťan Hancko o zahřívání letenské lavičky: Trápí mě to, ale panu Jílkovi rozumím

Sparťan Hancko o zahřívání letenské lavičky: Trápí mě to, ale panu Jílkovi rozumím

Slovenský reprezentant Dávid Hancko se snaží od léta prorazit ve Spartě. Ta však tahá aktuální sérii šesti zápasů bez porážky bez něj a mladý zadák vše sleduje jen z lavičky.

Bez soutěžního zápasu už je jednadvacetiletý rodák z Prievidze více než měsíc, neboť naposledy šel do akce v úvodu října. Jak to vnímá?

"Nechci se litovat, ale trápí mě to. Karvinou jsme porazili vysoko 4:0, poprvé v životě jsem hrál na pravém stoperovi přes nohu a myslím si, že jsme po velmi dobrém výkonu udrželi čisté konto. Pak jsem odjel na repre sraz, odehrál velmi těžký duel s Walesem na Garetha Balea a poté, co jsem se vrátil do klubu, jsem se bez jakéhokoliv slova ocitl mimo sestavu. Vypořádat se s tím není jednoduché," přiznal v interview pro profutbal.sk kmenový bek Fiorentiny, jenž byl vychován Žilinou.

"Vím však, že až se mi zase bude osobě dařit a budu pravidelně hrávat, bude to i díky tomu, že jsem si prošel tímto složitým obdobím. Když chce být fotbalista nejlepší, musí překonat i to, když mu fotbalový život postaví do cesty nelehké časy. Díkybohu jsem zdravý, mohu bojovat o místo v klubu a být připraven pro národní tým. Věřím, že jde jen o určité období," pokračoval svěřenec Václava Jílka, jehož slova vyšla na webu profutbal.sk.

Toho, že se z Apeninského poloostrova odebral právě na Letnou, ovšem dle svého stanoviska pro profutbal.sk nelituje. "Ve fotbale člověk nikdy nedokáže dopředu říci, který krok je nejsprávnější. Pokud bychom hráli o špičku v Česku, byli v evropských pohárech a já bych u toho byl každý zápas, teď se spolu radujeme, jaký fantastický krok jsem udělal. Jediné, co můžu ovlivnit, je osobní přístup a já osobně jsem nastaven na maximum. Rozumím trenérovi, že chce mít v sestavě praváka i leváka. Bohužel se rozhodl pro jiné hráče, ale já to plně respektuji. Navíc, když se klubu daří sbírat body, obrana se často nemění. Já svým kolegům přeji, mám prostor ukázat se na trénincích, které si užívám a cítím se na nich dobře. Věřím, že přijde šance i pro mě," zůstal optimistou spoluhráč Zahustela, Štetiny, Lischky, Hanouska a spol., jenž odehrál během úvodních šestnácti kol Fortuna:ligy 468 minut čistého času a vstřelil jednu branku.

Po návratu z repre čeká Hanckovu Spartu domácí souboj s Dynamem a ještě v roce 2019 se jeho letenský zaměstnavatel představí proti Příbrami, Mladé Boleslavi a Baníku Ostrava.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.