Vaněk by se mohl odebrat do Německa. Po kterých třech hráčích Líšně prahne nový kouč Zbrojovky?

Vaněk by se mohl odebrat do Německa. Po kterých třech hráčích Líšně prahne nový kouč Zbrojovky?

I když má bývalý reprezentant Ondřej Vaněk smlouvu s druholigovou Zbrojovkou do konce právě probíhajícího ročníku, Brno může kvůli další zahraniční výzvě klidně opustit již v zimní přestávce...

"Smlouva z hlediska legislativy musí znít do konce sezony, ale dohoda mezi námi, hráčem a jeho agentem byla, že si pomůžeme navzájem na podzim, abychom my využili kvalit hráče a on (Vaněk) získal herní rytmus a mohl přestoupit do zahraničního angažmá. V tuto chvíli si myslím, že hráč do zahraničí směřuje. To s naší dohodou koresponduje," pronesl na webu idnes.cz sportovní manažer Tomáš Požár.

Kdyby autor čtyř tref a pěti asistencí opravdu Zbrojovce zamával, kouč Miloslav Machálek by musel hledat náhradu do středu pole. "Ondra Vaněk je pro mě na tuto soutěž nadstandardní hráč, co se týká jeho fotbalových schopností. Jsem velice rád, že nám v některých utkáních pomohl, nadstandardně se předvedl zejména v utkání s Prostějovem, nicméně momentálně je zde ukončení spolupráce a dál se možná bude jednat. Já mám ale představu o trochu větší pracovitosti. V tomto směru by Ondra musel přidat," citoval server idnes.cz slova bývalého stratéga Líšně.

Někdejší záložník Plzně či Jablonce se zkušenostmi z ruské Premier League  by mohl mít namířeno do Německa, odkud má nabídku.

Nový trenér tabulkově třetího Brna, které může ztratit Michala Šmída, jenž na Moravě pouze hostuje z Bohemians Praha, by mohl nalákat na současnou adresu tři své bývalé svěřence z Líšně, a sice Jana Hlavicu, Jana Hladíka a Adriána Čermáka.

"V Líšni jsem prožil velice hezkou kariéru a nerad bych ji oslaboval, ale je faktem, že o tyto hráče zájem je. Bylo by nešťastné, kdyby opouštěli tento region. Jednáme se dvěma až třemi hráči z Líšně, aniž bychom jí chtěli kádr rozbít. Zároveň se poohlížíme i po hráčích z jiných klubů. Celkově mám představu, že by nás mohlo doplnit čtyři až pět hráčů," uzavřel na idnes.cz nadřízený Magery, Růska a spol.