Je mi osmadvacet, ještě bych se chtěl kouknout do zajímavějšího klubu, přiznává Pavelka

Je mi osmadvacet, ještě bych se chtěl kouknout do zajímavějšího klubu, přiznává Pavelka

Před dlouhodobě zraněným tureckým krajánkem Davidem Pavelkou jsou nyní dvě cesty léčby - buď mu vyndají zpevňující šrouby z nohy až po sezoně, nebo nyní v zimě a na jaře už by mohl hrát bez nich, s tím, že sám exsparťan s libereckou minulostí se přiklání spíš ke druhé variantě.

"Já si plánuju zbytek této sezony pochopitelně tak, abych toho stihl odehrát co nejvíc. Ale v mé situaci není čas úplně můj přítel. Před případným Eurem potřebuji nabrat nejen herní kondici, ale i sebevědomí," přiznal v interview pro gol.cz český reprezentant s dvaadvaceti mezinárodními starty.

Jeho Kasimpasa v Süper Lig tápe a po třech prohrách v řadě se propadla až na patnácté místo, s tím, že šestnáctý Antalyaspor má stejně bodů jako ona. "O to horší to pro mě celkově je. Před sezonou jsem řešil také věci ohledně možného odchodu, zůstal jsem v Kasimpase především kvůli trenérovi, který se do našeho klubu po roce vrátil. Bohužel v neděli skončil. Moc jsem mu tedy v jeho angažmá nepomohl, odehrál jsem pod ním dva a půl zápasu. Celkově není atmosféra ideální, jsme ve spodku tabulky turecké ligy. Uvidíme, jestli se situace změní. Každopádně potřebujeme impulz, nakopnout to. Sezona opravdu neprobíhá dobře. Mužstvo by tato situace měla semknout, což by bylo potřeba. Protože v létě se kádr hodně obměnil, je cítit, že v něm nejsou vztahy jako předtím. Někteří hráči se navíc vraceli po zranění, celkově je to takové rozbité," doplnil na webu gol.cz bývalý hráč Slovácka, který je na zahraniční misi od úvodu roku 2016.

Sám má kontrakt do léta 2021. Ať už by se spadlo, nebo ne, varianta s novým angažmá už se přetřásá déle. Není to tak dávno, co ho zpět do české ligy lákala Slavia. "Když to řeknu nahrubo, v létě jsem měl o sezoně úplně jiné představy. Je mi osmadvacet, ještě bych se chtěl kouknout do fotbalově zajímavějšího klubu. Ale zranění mě koplo zpátky, bohužel. Teď mám akorát myšlenky, abych byl co nejdřív na hřišti a vrátil se brzy do bývalé formy," uzavřel portálem gol.cz citovaný Pavelka, který by se transferu těsně po uzdravení bál a jednoznačně preferuje hlavní přestupové okno v létě. "Jednou jsem si to vyzkoušel. Když jsem se vracel po zlomenině kyčle, přestoupil jsem ze Sparty do Liberce a první půlrok byl hodně těžký. Takže si změnu dresu v rozjeté sezoně, a ještě po zranění, neumím představit. Jsem v Turecku maximálně spokojený. Ale ve fotbale si člověk nemůže být jistý ničím," uzavřel osmadvacetiletý středopolař, který si připsal v sezoně pouze tři ligové starty.