Kanga děsí obecenstvo Sparty. Smlouva mu vyprší už po této sezoně a novou odmítá podepsat

Kanga děsí obecenstvo Sparty. Smlouva mu vyprší už po této sezoně a novou odmítá podepsat

Guélor Kanga je jedním z dílků velké skládačky, který bude vedení pražského celku muset vyřešit. Zkušenému záložníkovi vyprší po této sezoně aktivní smlouva a s novou to zatím nevypadá vůbec nadějně.

Sparta, která se pod vedením trenéra Jílka pustila do své další přestavby, má pod svými křídly celou řadu hráčů. Spoustu z nich ovšem nevyužívá pravidelně, ale v rámci podmínek platného kontraktu se s nimi bude moct rozloučit až v létě.

Jedním z hráčů, kteří do této skupinky zapadají, je i devětadvacetiletý gabonský záložník, jenž už si na rozdíl od několika svých kolegů na Letné získal status klíčové opory. I on se však v létě 2020 stane volným hráčem. Spekulace ohledně odchodu by vyřešilo prodloužení smlouvy, nicméně něco takového údajně nepřipadá v úvahu.

Podle informací deníku Sport je velmi nepravděpodobné, že by si měl Kanga své setrvání v hlavním městě Česka prodloužit, a tak nakonec odejde. Pokud se prognózy opravdu naplní, pak se vedení Sparty bude muset rozhodnout, zdali svůj klenot prodá ještě teď v zimě, nebo jestli se s ním vydá do nejisté jarní části sezony.

Doposud není jisté, jak se vedení pražského celku rozhodne. S případnou náhradou by se totiž i tak muselo počkat až do léta, jelikož v zimě bývá obtížné sehnat kvalitní posily.