Barcelona ztratila, Real pouze remizoval ve Valencii

V sedmnáctém kole španělské La ligy se utkal Real Sociedad s Barcelonou, Atlético Madrid s Osasunou Pamplona, nebo Sevilla s Villarrealem. Celé kolo pak v neděli večer zakončí souboj Valencie s Realem Madrid.

Barcelona na půdě Realu Sociedad překvapivě pouze remizovala 2:2. Již ve 12. minutě otevřel skóre z pokutového kopu domácí Oyarzabal, poté se podařilo Kataláncům vývoj zápasu obrátit, když se trefil nejdřív Griezmann a po začátku druhé půle Suarez. V 62. minutě však srovnal na konečných 2:2 Isak a Barcelona si tak domů odvezla pouhý bod.

Čtvrté Getafe dokázalo vyhrát 2:0 nad Valladolidem, když se dokázali gólově prosadit Cucu a Angel.Hosté jsou naopak pouhých pět bodů od sestupového pásma.

Real Madrid měl jedinečnou příležitost dostat se na první místo před Barcelonu, to by však musel vyhrát na půdě Valencie, odkud si přitom veze pouhý bod. Svěřenci trenéra Zidana prohrávali kvůli gólu Solera ze 78. minuty, v 5. minutě nastavení pak srovnal na konečných 1:1 Benzema a Real tak zůstává kvůli horšímu gólovému rozdílu na druhé příčce.

Španělská La Liga, 17. kolo

Alavés - Leganés 1:1 (81. Joselu - 43. Braithwaite)
Granada - Levante 1:2 (60. Machis - 55. Rochina, 89. Bardhi)
Real Sociedad - Barcelona 2:2 (12. Oyarzabal (pen.), 62. Isak - 38. Griezmann, 49. Suarez)
Bilbao - Eibar 0:0
Atlético Madrid - Osasuna Pamplona 2:0 (67. Morata, 75. Saúl)
Getafe - Valladolid 2:0 (36. Cucu, 82. Angel)
Celta Vigo - Mallorca 2:2 (20. Rafinha, 49. Aspas (pen.) - 33. Sevilla (pen.), 83. Budimir)
Valencia - Real Madrid 1:0 (78. Soler - 90+5. Benzema)