Xhaka by mohl opět okusit Bundesligu. Zájemce však zatím nesplňuje finanční představy Arsenalu

Xhaka by mohl opět okusit Bundesligu. Zájemce však zatím nesplňuje finanční představy Arsenalu

Velký otazník se vznáší nad setrváním sedmadvacetiletého švýcarského legionáře Granita Xhaky na Emirates Stadium. Po odchodu Laurenta Koscielného do Francie měl být vůdcem s kapitánskou páskou na své paži, ale po svém incidentu na konci října v duelu s Crystal Palace o tuto roli přišel. S bývalým koučem Emerym neměl poté ideální vztah, stejně jako z fanoušky, kteří jej již v klubu nechtějí.

Ve skloňovaném zápase nesl těžce své vystřídání, kdy při odchodu ze hřiště vztekle odhodil pásku a sundal dres. Fanoušci na něj bučeli a dožadovali se jeho konce. Poté se začalo hojně spekulovat, který klub by mohl v lednu posílit. Aktuálně se o jeho služby hlásí Hertha Berlín, ale zatím nesplňuje finanční představy Arsenalu.

Londýnský obr by rád za jeho uvolnění inkasoval 40 milionů eur, ale bundesligový klub poslal do anglické metropole nabídku ve výši 25 milionů eur. To se samozřejmě vedení Gunners příliš nezamlouvá. Nový trenér Mikel Arteta navíc prohlásil, že se zdráhá Xhaku pouštět v polovině sezóny.

Hráčův agent José Noguera v minulém týdnu připustil, že jednání s Herthou probíhají. Na přání hráče požádal nového trenéra a šéfa klubu o svolení přesunout se do Německa, ale Arsenal na tento krok přistoupí, pokud zájemce uhradí požadovanou sumu.