Chelsea utahuje smyčku. Loupit hodlá nejen v táboře PSG, ale i v Bayernu, Interu či Lyonu

Chelsea utahuje smyčku. Loupit hodlá nejen v táboře PSG, ale i v Bayernu, Interu či Lyonu

Londýnská Chelsea si již nemusí utahovat opasek jako v létě. Trest v podobě stopky v nákupech byl zrušen a na Stamford  Bridge chtějí již během ledna investovat do nových tváří. Vedení slíbilo trenérovi Lampardovi pěkně tučnou sumu a někdejší hráčská hvězda již začala házet lasa po mapě Evropy.

O své budoucnosti dumá uruguayský kanonýr Edinson Cavani, jemuž v létě vyprší kontrakt v Paříži. Jeho herní vytížení v této sezóně nahrává do karet lednovému odchodu, ale kouč Thomas Tuchel věří, že hráč v PSG zůstane. Jedním ze zájemců o jeho služby je ale i londýnská Chelsea, která by mu prostor v poli nabídla.

Během ledna by Blues měl opustit francouzský útočník Olivier Giroud, o kterého je zájem nejen v rodné vlasti, ale i za velkou louží v MLS. Lampard si již vytipoval náhradu, kterou by mohl být Gabriel Barbosa z AC Milán. Na jeho ukořistění by mohlo postačovat 20 milionů liber.

S dalšími tvářemi to však bude o poznání složitější, protože je jejich současný zaměstnavatel nechce pustit. Podle listu Mirror má Chelsea spadeno na Moussu Dembélého, ale Lyon je proti. Vedení francouzského klubu zatím nepřesvědčila ani nabídka, která kromě 40 milionů liber zahrnovala i skloňovaného Girouda.

Podobný problém je také s Bayernem Mnichov. Na této adrese je předmětem zájmu rakouský obránce David Alaba. Podle listu The Sun ale bavorský gigant odmítá naslouchat částce 60 milionů liber a do Londýna poslal jasnou odpověď, že se během ledna prodávat nebude.