Jankto se podílel na výhře Sampdorie, Juventus si veze body z Říma

Hvězdný švédský útočník Zlatan Ibrahimovič dokazuje v barvách AC Milán, že rozhodně stále do starého železa nepatří. Proti Cagliari se ve druhém poločase nemýlil a pomohl svému týmu k výhře 2:0. Druhou branku obstaral jen chvíli po změně stran Leao.

Neapoli se i nadále příliš nedaří, což pocítila i proti Laziu. Římský celek doma rozhodl o výhře jedinou brankou, kterou vstřelil osm minut před koncem Immobile. Inter Milán nabídl Juventusu možnost dostat se do čela tabulky Serie A, když před vlastními fanoušky pouze remizoval 1:1 Atalantou. Již ve čtvrté minutě se trefil Martínez, ale na jeho branku dokázal ve druhém poločase odpovědět Gosens.

Sampdorie s českým reprezentantem Janktem v sestavě dokázala deklasovat Brescii 5:1. Třiadvacetiletý záložník se trefil jako druhý v nastaveném čase prvního poločasu a otáčel tak nepříznivý stav, neboť hosté se dostali do vedení již ve dvanácté minutě po brance Chancellora.

Juventus si veze důležité tři body z Říma, po kterých se dostává do čela tabulky. Již v desáté minutě vedla Stará dáma 2:0 po přesných zásazích Demirala a Ronalda. Utkání zdramatizoval po změně stran Perotti, ale i tak nakonec turínský obr svůj náskok uhájil.

Serie A - 19. kolo:
Cagliari - AC Milán 0:2 (46. Leao, 64. Ibrahimović)
Lazio - Neapol 1:0 (82. Immobile)
Inter Milán - Atalanta 1:1 (4. Martínez - 75. Gosens)
Udinese - Sassuolo 3:0 (15. Okaka, 68. Sema, 90. De Paul)
Sampdoria - Brescia 5:1 (34. Linetty, 45+3. Jankto, 69. z pen. a 90+2. Quagliarella, 77. Caprari - 12. Chancellor)
Fiorentina - Spal 1:0 (82. Pezzella)
Turín FC - Bologna 1:0 (11. Berenguer)
Hellas - Janov 2:1 (55. z penalty Verre, 65. Zaccagni - 41. Sanabria)
Řím - Juventus 1:2 (68. z penalty Perotti - 3. Demiral, 10. z penalty Ronaldo)