Texl: Atmosféra v Olomouci chybí. Právě fanoušci mohou být oproti Příbrami či Karviné naší velkou zbraní

Texl: Atmosféra v Olomouci chybí. Právě fanoušci mohou být oproti Příbrami či Karviné naší velkou zbraní

Slezský FC Opava přivítal v poslední době ve svém kádru například Marka Kodra, Dominika Smékala, Lukáše Železníka či Jiřího Texla, jenž dorazil do čtrnáctého týmu Fortuna:ligy z desáté Sigmy Olomouc na půlroční hostování s opcí na přestup.

"Je mi sedmadvacet a chci hrát, ne pouze střídat. I proto jsem šel do Opavy, kde se chci porvat o šanci. Opava se o mě zajímala už delší dobu. První kontakt proběhl asi před čtyřmi roky za pana Skuhravého. Vyšlo to až nyní. V Olomouci už jsem byl vyčichlý. Jsem rád, že se Opava se Sigmou nakonec domluvila. Pro mě je důležitá opce. Mohl bych tady působit i dál," pronesl na web sfc.cz nový svěřenec Jiřího Balcárka, jehož prvoligové konto zdobí 56 startů.

Nabídek bylo více, ale největší důvěru cítil právě ve Slezsku. "Měl jsem možnost jít například do Brna, ale chtěl jsem do ligy. Trenér Balcárek mě v minulosti chtěl už do Znojma. A když byl ve Vítkovicích, ptal se mě na některé mladé hráče. Nyní se ozval znovu. Pro fotbalistu je samozřejmě lepší, když vás chce trenér a ne třeba jen manažer. Tady v Opavě je takové domácké prostředí, které mě nadchlo. Všichni jsou ke mně vstřícní, snaží se mi pomoci, ať už je to sportovní manažer Alois Grussmann či další lidé z klubu. Dostal jsem tady důvěru a chci ji splatit," pokračoval na stránkách sfc.cz Texl.

Byť si pohoršil v tabulce, ohledně fanoušků by si měl polepšit. "Už když jsem tady hrál v MSFL za béčko, byla v Opavě skvělá atmosféra. Tohle v Olomouci chybí. Fanoušci dělají fotbal, ne naopak. Někde chodí na stadiony lidi, jen když se daří, což naštěstí vůbec není případ Opavy. Právě fanoušci mohou být naší velkou zbraní oproti klubům jako je Příbram či Karviná," upozornil ofenzivně laděný středopolař, jenž se boje o záchranu nebojí a je optimistou. "Zachraňoval jsem se už s Vítkovicemi a tam se nám to povedlo. Věřím, že jsme dobře připraveni. Hlavně nesmíme být poslední, záchrana se dá uhrát i přes baráž. Uděláme vše, co je v našich silách, aby se nám to podařilo," uzavřel na sfc.cz nový kolega Zavadila a spol.