Kozel: Podmínky a zázemí jako Baník má u nás možná jen Sparta, snad i Boleslav, ale Slavia ještě ne

Kozel: Podmínky a zázemí jako Baník má u nás možná jen Sparta, snad i Boleslav, ale Slavia ještě ne

Po nástupu do Baníku překvapil jeho nový hlavní trenér Luboš Kozel tvrzením, že má ostravská značka, jíž nyní patří ve Fortuna:lize průběžné sedmé místo, vyšší potenciál než nejslavnější tuzemský klub Sparta.

Baník, který se tento týden posílil o Romana Potočného, však v prvních lednových týdnech výsledkově neoslňuje a nezaujal ani na nedávno skončeném Malta Cupu...

"Nemyslel jsem si, že by se to prokázalo za čtrnáct dní či za měsíc. Ale klub má vybudovanou infrastrukturu, která ho k vysokým metám předurčuje. Sportovní podmínky a zázemí, kterými disponuje, má v republice možná jen Sparta, možná i Boleslav, ale například Slavia ještě ne," vysvětlil v rozhovoru pro aktualne.cz bývalý stratég Dukly.

Jak je s budováním další silné značky tuzemského trhu daleko? "Mám za sebou tři týdny. Věřím, že prostor pro koncepční dlouhodobou práci mi bude vytvořen. O titulu zatím uvažovat zdaleka nemůžeme, musíme k práci přistupovat s pokorou. Víme, jaké hráče máme, co s mužstvem chceme udělat. V dlouhodobém horizontu chceme hrát evropské poháry," objasnil nový šéf Filla, Stronatiho, Hrubého a spol., jehož slova vyšla na aktualne.cz.

V Praze usazený odborník se musel přestěhovat do Ostravy. Jak to vzhledem k rivalitě obou měst nesl? "Vždy je to o práci. Když se daří, všechno je v pořádku. Já nikdy o Baníku nic špatného neprohlásil, byl jsem proto přesvědčený, že nebudu mít tak nevlídnou pozici, jako když šel Franz Straka do Slavie se svou sparťanskou minulostí a s tím, co o největším rivalovi kdysi říkal. Navíc jsem zachytil, že můj příchod je vnímán velmi pozitivně. Stejně to však bude o výsledcích a hře, když se to nebude líbit, výhrady k mé osobě mohou být," přiznal na aktualne.cz Kozel.

Neobává se divočejších příznivců? "Mě to naopak láká. Jejich podpora je pro mužstvo obrovskou výhodou. Kvůli nim se přece fotbal hraje. K pravidelně vyprodanému stadionu máme sice ještě trochu daleko, ale na jaře přivítáme zajímavé soupeře. Když navíc budeme hrát dobře, může lidí přijít dost," uzavřel na stránkách aktualne.cz osmačtyřicetiletý odborník.