Jak Karabec, Horák či Fortelný obstáli proti třetiligovému španělskému soupeři? Podle Horňáka nestíhali...

Jak Karabec, Horák či Fortelný obstáli proti třetiligovému španělskému soupeři? Podle Horňáka nestíhali...

Sparťanská družina má za sebou první přípravné vystoupení na španělské půdě, které výsledkově nezvládla a to i přesto, že díky Dávidu Hanckovi nad Marbellou vedla. Domácí však nakonec výsledek otočili, což se asistentovi Michalu Horňákovi pochopitelně nelíbilo.

"Bylo to první přípravné utkání, kdy jsme nechali většinu hráčů celých devadesát minut na hřišti a ke konci zápasu, kdy jsme obdrželi branky, už bylo znát, že těch sil jim hodně ubylo," krčil rameny spolupracovník Václava Jílka, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.

V sestavě slavného "S" se nalézalo hodně nepříliš ostřílených mladíků včetně Horáka, Karabce či Fortelného, který je spojován s hostováním v Mladé Boleslavi. Jaké výkony odvedli?

"Na nich bylo asi nejvíc vidět, že se snažili, ale nebylo to tak, jak jsme jsme si představovali. Domácí posílili, mají dobré hráče a bohužel tentokrát byla rychlost na míči a fotbalové myšlení na jejich straně, tam jsme tolik nestíhali," přiznal na webu sparta.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Čtvrtý tým Fortuna:ligy zkoušel proti FC Marbelle, které vévodí ve třetí nejvyšší španělské soutěži Segundě B čtvrté skupině, i hru se dvěma levonohými stopery. Jak se osvědčila?

"Zkoušíme to, máme ještě dva zápasy, ale chtěli jsme a chceme ještě vyzkoušet několik variant. Dávida Hancka můžeme použít na levého stopera i beka a zkoušíme ho i na pravého stopera," osvětlil Horňák, jehož mužstvo půjde do akce i v pátek proti FK Bodo/Glimt.