Vyrovnání rekordu Sparty? Nechci znít troufale, ale můžeme zvládnout i dalších 15 duelů bez prohry, říká Kolář

Vyrovnání rekordu Sparty? Nechci znít troufale, ale můžeme zvládnout i dalších 15 duelů bez prohry, říká Kolář
OBSAHUJE VIDEO

Na tom, že má Slavia v čele Fortuna:ligy luxusní šestnáctibodový polštář na druhou Viktorii, má podíl také Ondřej Kolář, jenž během podzimní části udržel čisté konto hned patnáctkrát.

Jak vidí deset zbývajících kol základní části? "Na fotbale je krásné, že se může stát cokoliv. Samozřejmě, v tomhle případě by z našeho pohledu o moc krásnou věc nešlo. Ale mám pocit, že všichni jsme maximálně koncentrovaní, hráči jsou dobře nastavení. Nepodléháme žádnému uspokojení. Věřím, že cestu za prvenstvím zvládneme hladce. Chtěli bychom slavit už před nadstavbou," ozřejmil v interview pro sport.cz kolega Bořila, Coufala, Kúdely a spol., jenž v těchto dnech na Sinobo Stadium prodloužil smlouvu až do 30. června 2024.

Exlibereckého strážce svatyně motivují i různé rekody, které by mohl spolu se svými spoluhráči v nadcházejících týdnech a měsících překonat. "Určitě. V šatně jsme je s klukama probírali. Ve hře je neporazitelnost, nejmenší počet obdržených branek nebo největší počet vstřelených gólů," připomněl na webu sport.cz svěřenec trenéra Jindřicha Trpišovského.

V samostatné české lize dosud zvládla celou sezonu bez prohry jen Sparta a to před deseti lety. "Je to obrovské lákadlo. Nechci, aby to znělo troufale, ale věřím, že můžeme zvládnout dalších patnáct zápasů bez porážky. Máme nadstandardní hráče. I po odchodu Součka, Hušbauera nebo Škody máme výborný tým. A skvělou partu. Držíme všechny trumfy," ukázal sebevědomí žádaný gólman, jehož stanovislo vyšlo na sport.cz.

A co třeba branářský rekord? Na podzim se přiblížil neprůstřelnosti Petra Čecha, která se před devatenácti lety zastavila na 903 minutách. Nakonec však zvládl bez inkasované branky "jen" 788 minut. "Kdybych tvrdil, že na překonání rekordu nemyslím, lhal bych. Petr Čech je obrovský pojem. Překonat ho by bylo senzační. Měl jsem dva nadějné pokusy, tak třeba do třetice by to mohlo klapnout. Na podzim jsem se rekordu blížil a chtěl ho zlomit. Všichni kolem o něm ale mluvili a byl z toho problém. Začal jsem se k rekordu upínat, což byla chyba. A dostal jsem od Příbrami gól, který byl vyloženě blbý. Takový bych inkasovat neměl. Mohl bych se vymlouvat, že mi balon zaplaval nebo něco podobného. Ale vyčítal jsem ten gól jen sobě. Doufám v další šanci, třeba už v průběhu jara," uzavřel na sport.cz pětadvacetiletý fotbalista z Edenu.