Ondrášek byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu v MLS, rozhodl o výhře Dallasu

Ondrášek byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu v MLS, rozhodl o výhře Dallasu

V Major League Soccer právě odstartovala nová sezóna a v ní se blýskl i reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek, který jednou brankou nasměroval Dallas ke třem bodům proti Philadelphii.

Běžela 61. minuta a Jesus Ferreira přihrál Ondráškovi, který se rychle na vápně otočil a přesnou střelou k tyči rozvlnil síť. Dallas si vedení ještě pojistil v nastaveném čase Paxtonem Pomykalem. Ondrášek byl vyhlášen i nejlepším hráčem zápasu.

„Je to stejně suprové, ale v Polsku je to hlasitější. Tady se lidé přijdou najíst, napít. Když dáte gól, tak jsou rádi, zakřičí, ale je to jiné,“ sdělil s úsměvem Radiožurnálu Ondrášek.

„Minulý rok jsme dominovali, vytvářeli jsme si šance a závary před bránou, tentokrát to ale bylo slabé. Minulý rok jsme ale v prvním zápase remizovali 0:0 a vypadalo to skoro stejně. Jsme rádi za tři body a věřím, že budeme už jen lepší,“ říká útočník.

Trenér Dallasu Luchi Gonzales má pro Ondráška jen slova chvály. Chválil ho za osobní souboje a několik vyhraných hlaviček. Také dodal, že jestli bude Ondrášek takhle pokračovat, tak od června už ho neuvidí v MLS, ale v televizních přenosech z mistrovství Evropy. „Vím, o co pracuji. Vím, že když tady chci hrát, tak musím dávat góly. Jsem hrozně rád, že to tam padlo. Chtěl jsem dál gól, chtěl jsem vyhrát, což se podařilo, ale vím, že můžu ve hře pro tým udělat ještě více,“ dodal pro Radiožurnál český reprezentační útočník.

Ondrášek