Cítím, že po čtyřech letech je čas na novou životní výzvu, hlásí Spartou obletovaný Petrášek

Cítím, že po čtyřech letech je čas na novou životní výzvu, hlásí Spartou obletovaný Petrášek

Než se Ektraklasa přerušila, chodily na vytáhlého kapitána celku Raków Czestochowa Tomáše Petráška slova chvály a polský tisk o něm psal jakožto o jednom z nejlepších stoperů celé soutěže, za což může skutečnost, že je v ní nejlépe střílejícím středním obráncem.

Pokud by proběhl březnový repre sraz, fotbalista s minulostí ve Slavoji Vyšehrad, jehož kdysi vyhodnotili v Hradci Králové jako neperspektivního, by podle prosáklých indícií z tábora Jaroslava Šilhavého figuroval v širší nominaci a měl by blízko premiéře v národním mužstvu...

"Samozřejmě mě to mrzelo moc, byl jsem z toho v první chvíli zdrcený. Ale další den jsem se probudil a řekl si, že už je to za mnou. Šlo sice "jen" o širší nominaci, ale ta představa zúčastnit se reprezentačního srazu byla nádherná. Budu dělat maximum pro to, aby nominace ještě někdy v budoucnu dorazila," ubezpečil robustní zadák, jehož slova nabídl web sport.cz.

Před časem se v jeho souvislosti hovořili o zájmu Sparty, ve které se během léta čeká menší třesk a dost změn by mohlo proběhnout i v defenzivní linii. Lákalo by ho letenské prostředí, nebo ne?

"Uvidíme, co bude v létě. Já jsem v Rakówě spokojený, klub jsem si zamiloval, ale nemůžu popřít, že cítím, že po čtyřech letech tady je čas na novou životní výzvu. Zájem Sparty jsem zaregistroval dva dny před koncem přestupového okna. Celé to ovšem bylo hodně narychlo a klub mi dal jasně najevo, že mě v polovině sezony nepustí. Tím to pro mě v ten moment skončilo. Uvidíme, co čas přinese," zůstal tajemný bez jednoho centimetru dvoumetrový obránce, jehož vyjádření si lze přečíst na webu sport.cz.