Olomouc je již sedmým klubem, který sáhl k úsporným opatřením. Jedná se o nezbytný krok, sdělil Minář

Olomouc je již sedmým klubem, který sáhl k úsporným opatřením. Jedná se o nezbytný krok, sdělil Minář

S ohledem na současnou virovou pandemii, která má z hlediska lidských obětí dopad také na ekonomiku, je vedení sportovních klubů nuceno sahat k úsporným opatřením.

Sigma Olomouc se proto dohodla se svými hráči i členy realizačního A týmu na snížení základní měsíční odměny. O jak vysokou částku se jedná, to zveřejněno nebylo.

„Krize způsobená šířením onemocnění COVID-19 ovlivnila také odvětví sportu, fotbal nevyjímaje. I Sigma Olomouc, stejně jako další české i evropské kluby, proto musela přistoupit k opatřením, která jsou velmi nepříjemná, ale v tuto chvíli bohužel nezbytná. Nastalá situace nás vůbec netěší. Jsme ale rádi, že tato opatření hráči i realizační tým respektují. Je potřeba, abychom toto nelehké období společně přečkali. Další vývoj budeme samozřejmě v nejbližších dnech a týdnech sledovat,“ sdělil ve svém prohlášení na klubovém webu sportovní ředitel Ladislav Minář.

Olomouc je tak již sedmým týmem, který se k podobnému kroku odhodlal. Dalšími v pořadí jsou Sparta, České Budějovice, Jablonec, Ostrava, Zlín a Mladá Boleslav.

„Všichni vnímáme, co se kolem nás i ve světě děje. Je to těžká situace, která nám není lhostejná. S vedením jsme se domluvili na těchto podmínkách a akceptujeme je. Doufám, že se vše brzy obrátí k lepšímu. Přeji všem našim fanouškům pevné zdraví, to je to nejdůležitější,“ uvedl na stránkách sigmafotbal.cz trenér Radoslav Látal.

Nejvyšší česká soutěž byla přerušena 12. března. Od té doby se stále mluví o pokračování, to je však zatím v nedohlednu. Dle zpráv, které vydala sama UEFA, se s restartem sezony počítá. A to i za předpokladu, že by musel být odložen začátek příštího ročníku.