Hovorka je stále bez míče: Další krok dopředu podniknu, až mi řekne tělo a budu se na to cítit

Hovorka je stále bez míče: Další krok dopředu podniknu, až mi řekne tělo a budu se na to cítit

Slávistický stoper David Hovorka už je bez fotbalu od loňského října, kdy si ve Štruncových sadech přetrhl křížový vaz v levém koleně. V jaké fázi rekonvalescence se někdejší zadák Sparty či Liberce nachází v závěru dubna 2020?

"Mám za sebou šest měsíců, o víkendu jsem absolvoval kontrolní magnetickou rezonanci. Aby se vidělo, jestli se všechno chytilo tak, jak mělo. Věřím, že ano, že je koleno v pořádku. Jsem nyní ve fázi, kdy doháním sílu," ozřejmil v interview pro gol.cz defenzivní specialista, jehož proces návratu přibrzdilo to, že se kvůli koronavirové krizi zavřely posilovny i bazény. "Když vidím, jak věci klapaly, jak šlo všechno skvěle dopředu... Nastavili jsme si je s panem doktorem Zemanem, který mi v Plzni operoval i přetržené vazy na pravém koleně před lety. Byl pro mě proto jasnou volbou. A také s fyzioterapeutem Danem Müllerem, se kterým spolupracuju dlouhodobě, plus s kluky - fyzioterapeuty ze Slavie. Všechno fungovalo, bohužel pak jsem musel proces trošku omezit. Ale jsem se všemi v kontaktu, jak to jde, pracujeme, abych se dal do kupy."

Zatímco jeho kolegové z Edenu už mohou pracovat v menších skupinkách s míčem, v jeho případě by to bylo ještě brzy. "Balon ještě ne. Ohledně zranění kolene těžko soudit, předpovídat. Prostě až mi řekne tělo, až se budu cítit, podniknu další krok dopředu. Zatím jedu zmiňovanou silovou přípravu. Dá se říct, že nemám žádný problém, na koleno nemusím dávat větší ohledy," pokračoval na stránkách Gólu spoluhráč Kúdely, Bořila či Coufala.

A co psychicka? Pomáhá mu to, že těžké zranění už jednou zažil? "Beru situaci takovou, jaká je. Předtím jsem z ní byl víc nervózní. Neříkám, že bych se teď nebál, že bych na koleno nebral ohledy. Musím ho respektovat. Ale přijímám všechno pozitivněji. Ve stylu - stalo se, musím jít dál. Nejhorší pocity jsem měl samozřejmě ze začátku. Byl jsem nešťastný, že jsem vypadl ze zápasů, z toho kolotoče. Ve strašně fajn období. Ani jsem nedoufal, že bych takové zápasy mohl zažít. Zřejmě to tak mělo být. Prostě, nemá smysl ohlížet se, co bylo, nebo co mohlo být. Ale koukat se, co je teď, co bude dál," doplnil na gol.cz Horovka.

Kvůli zranění odehrál na podzim pouze půlku skupinové fáze Ligy mistrů. Brzy by ji proto opět rád zažil. "Kdybych nevěřil, fotbal bych nedělal. Nechci nad tím ale ani takhle přemýšlet, nehodlám se tím zaobírat. Poprvé jsem si přetrhl vazy, když jsem hrál s Libercem Evropskou ligu, teď se mi zranění přihodilo při Lize mistrů. Myslím však, že není doba, kdy by měl být fotbal prioritou, nyní je na vedlejší koleji. Zásadní je, aby se situace celkově uklidnila, není to vůbec žádná legrace. Pokud se okolní věci zklidní, budu přemýšlet nad tím, že bych si po návratu rád zápasy užíval jako předtím," uzavřel na stránkách magazínu Gól šestadvacetiletý obránce ze Sinobo Stadium.