Nejvíce problémový hráč podle Capella? Jde o Brazilce a vydržel s ním pracovat jen půl roku...

Nejvíce problémový hráč podle Capella? Jde o Brazilce a vydržel s ním pracovat jen půl roku...

To, že Brazilci rádi křepčí a tančí, se všeobecně ví a své by o tom mohli vyprávět Ronaldinho, Robinho, Neymar i Ronaldo (Luis Nazario de Lima), který prožil báječnou kariéru lemovanou zastávkami v Cruzeiru, Eindhovenu, Barceloně, Interu, Realu Madrid, AC Milán i Corinthians.

Na San Bernabéu se dvojnásobný mistr světa z let 1994 a 2002 potkal půl roku s velezkušeným italským stratégem Fabiem Capellem, jenž během svých trenérských misí pracoval s celou řadou hvězd, ale žádná mu nezpůsobila tolik problémů jako právě dnes třiačtyřicetiletý rodák z Rio de Janeira.

Oba společně pracovali ve španělské metropoli na podzim roku 2006, než se osmadevadesátinásobný reprezentant Kanárků s dvaašedesáti mezinárodními trefami vrátil do Serie A a nebylo to úplně bez problémů...

"Ronaldo byl největší talent, jakého jsem kdy trénoval. Současně to však byl hráč, který mi v šatně způsoboval nejvíc problémů. Pořádal párty a dělal všechno možné," vzpmínal na potížistu serverem sport.sk citovaný třiasedmdesátiletý kouč, který vedl kromě Bílého baletu také AC Milán, AS Řím, Juventus či anglický a ruský národní tým.

Byť ho neskonale respektuje, nabourávat prácovní nasazení si nenechal a s jihoamerickou hvězdou se brzy rozloučil. "Ruud van Nistelrooy mi jednou řekl: Trenére, v šatně je cítit alkohol. Pak Ronaldo odešel do Milána a my jsme začali vyhrávat. Znovu ale opakuji - pokud hovoříme o talentech, on byl bezpečně ten největší," doplnil na portálu sport.sk Capello, jenž však ke svému někdejšímu svěřenci žádnou nevraživost nechová a nejde o žádnou "osobnostní válku" typu Ibrahimovič vs. Guardiola.