Řecko a Turecko straší Kollera ještě dnes!

Řecko a Turecko straší Kollera ještě dnes!

- Se svými dvěma metry a dvěma centimetry byl nepřehlédnutelný nejen na hřišti, ale obrazně řečeno i na evropské fotbalové scéně na začátku tohoto milénia.

Jan Koller, obr ze Smetanovy Lhoty se se svým neobvyklým fotbalovým životopisem nesmazatelně zapsal do české historie. Je nejlepším střelcem národního týmu, jeho 55 branek bude ukrutně těžké někdy překonat.

V seriálu o historii EURO se kanonýr na stránkách magazínu Hattrick pěkně rozpovídal právě na téma tří evropských šampionátů, kterých se zúčastnil. Co všechno řekl?

2000:

Byl to slušný odraz do mé další kariéry. Hrál jsem tehdy v Anderlechtu, vím, že o mě byl zájem i v Anglii a Itálii. Já jsem to bral jako osobně vydařený turnaj, získal jsem spoustu zkušeností, zahrál jsem si proti hvězdám světového fotbalu jako Zinedine Zidane. To všechno se pak promítlo pozitivně do mé další kariéry. Hlavně jsem se v národním týmu zabydlel a byl v něm pak nepřetržitě dalších osm let.

2004:

Všechno si tehdy sedlo, jak mělo. Vyhýbala se nám zranění, odehráli jsme vynikající zápas s Nizozemskem. Měli jsme našlápnuto...Ta semifinálová porážka s Řeckem nás mrzí dodnes. Sršely z nás emoce, prohráli jsme stříbrným gólem, který nás poslal domů.

2008:

Končil jsem pomalu kariéru, mohli jsme postoupit do čtvrtfinále, ale přišel patnáctiminutový zkrat v samotném závěru duelu s Tureckem, to se vám v hlavě motá pořád, i když byste to rád vymazal. Jde to těžko. Stejně jako konec s Řeckem o čtyři roky dříve. Vedli jsme 2:0 a 2:3 prohráli…

To vše a další zajímavé odpovědi Jana Kollera najdete v magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji.