Pekhart Hlouškovi ohledně zázemí Legie nevěřil, ale už změnil názor: Jsem přesvědčený o tom, že je to správný klub

Pekhart Hlouškovi ohledně zázemí Legie nevěřil, ale už změnil názor: Jsem přesvědčený o tom, že je to správný klub

Čerstvě jednatřicetiletý forvard Tomáš Pekhart zatím odehrál za svou Legii Varšava v polské Ekstraklase 118 minut čistého času a na své konto si připsal dva přesné zásahy do sítí Jagiellonie Bialystok a Lechu Poznaň.

Právě před pár dny se ve venkovním duelu v Poznani ocitl poprvé v základní sestavě a hned utkání jedinou trefou rozhodl. Příznivci vedoucího celku tabulky jsou tedy zatím s jeho přínosem spokojeni...

"Je to samozřejmě super. Už první zápas, co jsem nastoupil ještě před koronou, jsem hrál pár minut a hned dal gól. Teď po pauze to byl první zápas v základu, navíc proti Lechu jde o největší zápas v Polsku, a já ho rozhodl jediným gólem. Kdyby se hrálo před fanoušky, byl by ohlas ještě větší, takhle vnímám hlavně to, co vidím na sociálních sítích. Ale všichni jsou samozřejmě rádi, v boji o titul jsme výhrou 1:0 udělali obrovský krok dopředu," liboval si v interview pro Deník Sport bývalý ofenzivní hráč Norimberku, Ingolstadtu, AEK Atény či Las Palmas.

Ve zmíněném šlágru navíc naběhal nejvíce kilometrů ze všech hráčů na trávníku, což je na útočníka nezvyklé a lepší čísla mívají záložníci. "Zraněné koleno byl můj první problém tohoto typu v kariéře. Zkoušel jsem, jestli to bude nebo nebude dobré, takže ve formě se ještě určitě necítím. Všichni se teprve dostávají do zápasového rytmu, chvíli to potrvá. Dva měsíce jsme se nedotkli balonu, sice jsme mohli společně trochu trénovat, ale zase nesměli hrát ani přípravné zápasy. Zápas v poháru jsme sice vyhráli, osm hráčů hrálo po třech dnech dalších devadesát minut. Bylo na nich vidět, že jim od 50., 60. minuty docházely síly. Ale pro všechny to je stejné, chvíli potrvá, než se do toho dostaneme," upozornil exreprezentant, jehož slova nabídl server isport.blesk.cz.

Fotbal v Ekstraklase by mu podle všeho mohl svědčit. "Vzhledem k okolnostem jsem ještě vůbec neměl čas poznat, jestli mi fotbal v Polsku sedí, nebo ne. Prakticky pokaždé, když jsem nastoupil, jsem dal gól. S tím můžu být spokojený. Ale přišel jsem a za dva týdny kvůli pandemii všechno zavřeli, dva a půl měsíce jsem trénoval sám doma. Ze stylu zápasů vidím, že je hodně podobný fotbalu v Česku, mohl by mi vyhovovat. Start je pro všechny důležitý, rozhodnout gólem takové derby i dát branku v prvním zápase v posledních deseti minutách je super. Legia je velký klub, tlak na každého hráče je tady ohromný. Jsem přesvědčený o tom, že je to správný klub. Zázemí, lidé, co jsou spjatí s klubem, servis pro hráče, všechno je na top úrovni, fakt super. Na konci června by mělo být otevřené tréninkové centrum, půjde o jedno z nejmodernějších ve střední Evropě. Viděl jsem fotky a videa, vypadá to opravdu fantasticky, Působí to tady na mě suprovým dojmem, když tady byl Adam Hloušek, vyprávěl mi, že i když jsme spolu hráli v bundeslize, tak stejně bylo pro něj nejlepší angažmá tohle. Moc jsem tomu nevěřil, ale teď už to začínám chápat," doplnil na iSport.cz 194 centimetrů vytáhlý útočník, jenž si v minulosti zahrál za obě slavná pražská "S".

Jeho chlebodárce z hlavního města našich severních sousedů nyní vévodí soutěži s osmibodovým náskokem na druhý Piast Gliwice. Již čtrnáctý ligový titul by měl být hodně blízko. "Vyhráno samozřejmě ještě není, zbývá nám odehrát ještě deset zápasů. Všichni víme, že to byl hodně důležitý zápas, když se vyhraje po takové pauze, hodně jsme se přiblížili k tomu, že to máme ve vlastních rukách," uzavřel na stránkách Sportu Pekhart, jenž se v úvodu kariéry zjevil také na ostrovech a za Southampton si vyzkoušel Championship.