Hašek by přál Novotnému nějaké dobré angažmá: Zaslouží si to a zkušeností má na rozdávání

Hašek by přál Novotnému nějaké dobré angažmá: Zaslouží si to a zkušeností má na rozdávání

Patron reprezentační dvacítky, manažer staré gardy Sparty, provozovatel vlastní akademie pro děti a obránce Vestce u Prahy, se kterým se pohybuje v 1. A třídě.

Přesně tím je v současnosti čerstvý padesátník Jiří Novotný, jehož konto zdobí rekordních čtrnáct domácích titulů pro mistra ligy.

Dlouholetý stoper letenského "S" měl v rámci svého jubilea hned několik oslav, s tím, že ta poslední proběhla s jeho bývalými sparťanskými kolegy...

Mezi nimi nechyběli například Jozef Chovanec, Horst Siegl, Martin Frýdek, Jaromír Blažek, Petr Kouba, Lumír Mistr či Marek Kincl, s tím, že neabsentovali ani současný jablonecký veterán Tomáš Hübschman nebo exprezident Sparty Petr Mach.

Přítomen byl také o šest let starší trenérský odborník Ivan Hašek, jenž zatím naposledy vedl na Dálném východě tým Fujairah. Zajímavé trenérské angažmá by přál někdejší šéf české reprezentace právě i svému bývalému svěřenci.

"Přál bych mu nějaké dobré angažmá. Tenhle chlapík si to zaslouží. Zkušeností má na rozdávání. Dva roky práce s ním byly nejhezčí v mé trenérské kariéře. Ze začátku jsem ho nepostavil, protože jsem viděl, jak pracuje a nebylo to úplně ono. Jirka se ale kousl, začal makat a stal se příkladem pro všechny. Stal se z něj náš nejlepší hráč, osobnost, kapitán a dostal se i do reprezentace," citoval Deník Sport muže, jenž profesně prošel také Štrasburkem či Saint-Étienne.