Kdyby chtěl jít Ševčík do jedné z velkých lig, určitě by to zvládl. Zájemců prý nebude málo...

Kdyby chtěl jít Ševčík do jedné z velkých lig, určitě by to zvládl. Zájemců prý nebude málo...

Osmapadesátiletý internacionál Luděk Mikloško je přesvědčen o tom, že by Premier League mohla v dohledné době přivítat i další české hráče, kteří by navázali na současnou oporu West Hamu Tomáše Součka.

A opět by mohlo jít o zástupce sešívaného "S". "Hráči ze Slavie už dokázali na evropském poli, čeho jsou schopni. Ať je to Petr Ševčík nebo Ondřej Kolář. To jsou hráči, kteří kdyby chtěli jít do jedné z velkých lig v zahraničí, určitě by to zvládli. Kolář by mohl chytat ve špičkovém týmu, protože je opravdu výjimečný ve hře nohama. Je přesně tím typem gólmana, který ty nejlepší kluby může zajímat. Obecně tam jsou kluci, kteří by se uplatnili," pronesl webem aktualne.cz citovaný rodák z Prostějova, jenž v minulosti rpošel Baníkem, West Hamem či Queens Park Rangers.

Právě zmíněný šestadvacetiletý středopolař Ševčík, jenž před působením v Edenu prošel Sigmou, Opavou i Slovanem Liberec, vstřelil v loňském roce na Stamford Bridge do sítě Chelsea dvě krásné branky. Źe by byl na řadě právě ofenzivně laděný hráč, který si díky šesti trefám v ligové sezoně udělal nový osobní rekord v počtu branek za sezonu?

"O něm se určitě ví a zájemců o něj nebude málo. Ve Slavii je ale těch hráčů, kteří se dostali takzvaně na radar, rozhodně víc. Myslím si, že je to otázka času a pro český fotbal budou další přestupy do zahraničních klubů velice přínosné," pokračoval na aktualne.cz Mikloško.

Protože mluví výhradně o úřadujícím ligovém šampionovi, soubor Jindřicha Trpišovského považuje za příklad pro celý český fotbal. "Slavia dneska opravdu v českých podmínkách přišla s tím, jak se současný fotbal má hrát. Je to o běhavosti, o rychlosti. Tyhle typy hráčů vyhledávají, zakládají na nich osu týmu a pak s nimi výborně pracují. Úspěšně je připravují na ten velký fotbal. Slavia ukázala cestu a myslím si, že ostatní kluby se tomu začínají snažit přiblížit a tímto způsobem pracovat. Je to jen dobře, celý český fotbal to může významně zvednout," uzavřel Mikloško, jehož vyjádření nabídl portál aktualne.cz.

Kteří zahraniční protivníci prověří úřadujícího mistra z Edenu těsně před startem nového ročníku Fortuna:ligy?