Stanciu v Praze rád objevuje nová místa: Miluju pít kávu, když mám volno, jdu do nějaké pěkné pražské kavárny

Stanciu v Praze rád objevuje nová místa: Miluju pít kávu, když mám volno, jdu do nějaké pěkné pražské kavárny

Autor čtyř branek a dvanácti asistencí Nicolae Stanciu byl před pár dny vyhlášen nejlepším cizincem Fortuna:ligy. Jak důležité je pro rumunského středopolaře takové oceněni?

"Je vždy krásné získávat trofeje, ale tou nejdůležitější byl titul s týmem. Fotbal není individuální sport, nejdůležitější je tým. Z ceny mám pochopitelně radost, ale i kdyby ji nezískal, tak na to mé radosti nic nezmění. Máme titul, a to je nejdůležitější," pronesl na webu slavia.cz exsparťan.

Tomu vyšla zejména jarní část. Šlo o nejlepší půlrok jeho dosavadní kariéry? "Dá se to tak říct, asi byl. Když se ligový ročník zastavil a byli jsme doma, snažil jsem se každý den trénovat na maximum. Přestávka nám pomohla možná i v tom, že se zlepšila souhra mezi ofenzivními hráči. Máme spoustu skvělých hráčů, snažím se porozumět jejich hře, jejich automatismům a pohybům, abych načasoval přesně přihrávku, ale všechno z toho chce svůj čas. Ve druhé půlce sezony se souhra zlepšila, díky čemuž jsme si zvládli vytvořit spoustu šancí," liboval si bývalý špílmachr Anderlechtu či FCSB.

Sedmadvacetiletý sešívaný režisér přiznal, že se z Dálného východu vrátil do Prahy hlavně kvůli Jindřichu Trpišovskému. "On je hlavním důvodem, proč jsem nyní ve Slavii. Bez něj bych se do Česka nevrátil. Musím trenérovi poděkovat, protože jsem díky němu lepším hráčem," doplnil Stanciu, který si působení ve Vršovicích neskonale užívá. "Ve Slavii jsem potkal nejlepší partu, se kterou jsem kdy měl tu čest hrát. Kluci jsou fantastičtí, přijali mě skvěle. Jsme jako rodina a myslím, že je to hlavní klíč našeho úspěchu. Jezdit každý den na trénink za takovými lidmi je radost. Je úžasné vidět hráče, kteří rok předtím vyhráli double a zahráli si čtvrtfinále Evropské ligy, makat každý den víc a víc. Jejich touha po úspěchu je neuvěřitelná. Být součástí takové skupiny je pro mě fantastické," zaznělo z jeho úst na stránkách slavia.cz.

Protože působí útočící záložník v české metropoli již podruhé, město již bude dobře znát. Má v něm nějaké oblíbené místo, kam zajde, když má volno? "Miluju pít kávu. Když mám volno, jdu do nějaké pěkné pražské kavárny. Nemám ale jedno specificky nejoblíbenější místo, rád objevuji nová místa," zakončil kolega Ševčíka, Masopusta, Provoda a spol., u jehož jména aktuálně uvádí specializovaný server transfermarkt.com cenu 4,5 milionu eur.