Kadlec rozmlouval se Schickem i Bayerem: Je to ideální místo pro fotbal, bude hlavní hvězdou klubu

Kadlec rozmlouval se Schickem i Bayerem: Je to ideální místo pro fotbal, bude hlavní hvězdou klubu

Když se Bayer Leverkusen vydal na lov Patrika Schicka, vedení tradiční bundesligové značky z Bay Areny dotyčný krok konzultoval i se svým bývalým obráncem Michalem Kadlecem, jenž oblékal onen červenočerný dres pět sezon.

A současného zadáka Slovácka se ptal na názor a jisté informaci také samotný reprezentant, jenž naposledy působil v Lipsku. "Bavili jsme se. Měl i další nabídky, takže sondoval nějaké informace," ozřejmil v interview pro iSport.cz pětatřicetiletý rodák z Vyškova.

To, že odchovanec Sparty zakotví právě v mužstvu nizozemského kouče Petera Bosze, jenž před loňským příchodem do Bayeru trénoval Ajax či Borusiii Dortmund, jednoznačně kvituje.

"Prožil jsem tam asi nejlepší období mojí kariéry, takže jsem jedině rád, že se Patrik takhle rozhodl. Stále mám v klubu několik přátel. Například bývalý spoluhráč Simon Rolfes působí jako pravá ruka sportovního ředitele Rudiho Völlera, a s ním jsem o Patrikově přestupu komunikoval. Na jeho sportovní kvality se mě ptát nemuseli, Patrika měli v Německu hodně na očích. Jen ze srandy vyzvídal, zda jsem náhodou neřekl o klubu něco špatného a nechtěl jsem to Patrikovi rozmluvit. Leverkusen ho chtěl přivést, už když šel do Lipska, ale tehdy neuspěl. Nyní se vrací do hry, přišli o dva ofenzivní hráče, takže vše do sebe zapadá," pokračoval na stránkách Deníku Sport někdejší defenzivní fotbalista Fenerbahce Istanbul.

Bude čtyřiadvacetiletý Schick jasnou ofenzivní volbou číslo 1? Součástí kádru je přeci jen pořád i o rok mladší rychlík Leon Bailey. "Je to ideální místo pro fotbal. Patrik přichází za nemalé peníze. Bude hlavní hvězdou klubu," zavěštil si ve Sportu syn kapitána vicemistrů Evropy z roku 1996.

Nový bundesligový ročník vypukne pro Leverkusen v neděli 20. září venkovním utkáním ve Wolfsburgu.

S jakou ofenzivní konkurencí bude muset Tetteh bojovat v barvách Yeni Malatyaspor?