Vaclík chválil a Baník se chlubí prvním Španělem v historii, který přišel na Bazaly ze Sevilly

Vaclík chválil a Baník se chlubí prvním Španělem v historii, který přišel na Bazaly ze Sevilly

Už je to uděláno, už je to hotovo a všechny potřebné formality byly dotaženy. Baník Ostrava má ve svém kádru poprvé v historii fotbalistu španělského národnosti.

Jedná se o ofenzivního středoplaře José Meny Rodrígeuez, který přichází do tuzemské Fortuna:ligy ze struktur Sevilly, za kterou si v loňské sezoně připsal dvě vystoupení v Evropské lize.

Obr z Bazalů získal mladíka z Andalsie na trvalý přestup a se svou novou akvizicí si plácl na kontraktu až do konce kalendářního roku 2023.

"Dostali jsme na něj tip a nějakou dobu jsme ho sledovali. Je to kreativní typ hráče, který nám trochu chybí, a věřím, že nám pomůže v přípravě finální a předfinální fáze," okomentoval hráče sportovní ředitel FCB Alois Grussmann.

Pepe Mena, který nastupovat pod hrotem i na křídle, si v Ostravě vybral číslo 14 a první tréninkovou jednotku pod taktovkou Luboše Kozla si připsal v úterý.

"Bavil jsem se o něm taky s Tomášem Vaclíkem, který ho ze Sevilly samozřejmě dobře zná, a dal nám na něj dobré reference. Navíc i Luboš Kozel má z působení v Dukle se španělskými hráči dobré zkušenosti. Jsou kreativní, mají kvalitní práci s míčem i kvalitu ve výstavbě hry. Pevně doufáme, že se zapracuje do našeho mužstva a pomůže nám," zakončil na webu fcb.cz funkcionář s nedávnou minulostí v konkurenční Opavě.

Hráč, jenž nikdy nepůsobil nikde jinde než v Seville, může v barvách aktuálně třináctého celku tabulky debutovat 17. října na hřišti předposlední Příbrami, která stále čeká na svůj první tříbodový zisk.

Mají se Černý a Petráň bát? Nováček z Pardubic získal bývalého útočníka Sparty Rotterdam ši Waalwijku