Exsparťan Costa má nové angažmá. Odehrál přes 200 zápasů u českého giganta, libuje si vedení klubu

Exsparťan Costa má nové angažmá. Odehrál přes 200 zápasů u českého giganta, libuje si vedení klubu

Rodák ze Zimbabwe působil na Letné sedm let, poté mu vypršela smlouva a po necelých třech měsících se upsal jako volný hráč indickému celku Kerala Blasters.

Dlouhá léta byl nedílnou součástí sparťanské defenzivy. Vše skončilo v polovině července, kdy se po vypršení smlouvy stal volným hráčem a začal si hledat nového zaměstnavatele.

„Nechtěl jsem, aby to takhle skončilo, ale je to tak. Děkuji vám za všechny ty roky. Byli jsme spolu v dobrém i zlém, doufám, že to tak bude i dál,“ rozloučil se Costa v červenci s fanoušky.

Čtyřiatřicetiletý zadák na sobě však nadále pracoval na Letné dál a zároveň si hledal nové angažmá. Byť se spekulovalo o návratu do Polska, Costa se stěhuje devět tisíc kilometrů daleko do Indie.

Nově bude hrát za indický Kerala Blasters. „Chci vám říct, že se cítím fantasticky, když jsem nyní součástí Blasters. Je to velký klub s vášnivými fanoušky. Udělám vše, aby se úspěch dostavil. Takže ahoj žlutá armádo, jsem tu s vámi,“ citoval web isport.cz první slova Costy.

S transferem je spokojeno i vedení indického klubu. „Odehrál více než 200 zápasů ve Spartě, gigantovi českého fotbalu, některé i jako kapitán. Do našeho klubu přináší směs zkušeností a odborných znalostí. Jeho úspěchy v Evropě jsou působivé a odrážejí jak jeho povahu, tak talent. Těšíme se na spolupráci v nadcházející sezoně,“ uvedl v prohlášení sportovní ředitel Karolis Skinkys.