Od Dočkala až po Patráka aneb Nejvytíženější hráči sparťanského podzimu

Od Dočkala až po Patráka aneb Nejvytíženější hráči sparťanského podzimu

Do sezóny vstoupila Sparta skvěle, závěr neobvyklého podzimu ale podle představ nezvládla. Během krátké pauzy přezimují Letenští na třetím místě ve Fortuna lize. Kdo patřil ke ke klíčovým postavám Sparty?

Hlavním gólostrojem týmu byl samozřejmě Lukáš Juliš, vůbec nejlepší střelec Fortuna ligy. V nejvyšší soutěži zaznamenal deset branek, pálilo mu to ale i v Evropské lize, kde zaujal hattrickem proti Celticu. Celkově se v Europa League trefil pětkrát, nejlepší střelec Pizzi pak šestkrát. Ani Julišovy branky ale na postup ze skupiny nestačily.

Co se týče asistencí, v tom kraloval špílmachr Bořek Dočkal. Ten připravil tři góly v Evropské lize a tři ve Fortuna lize. Pět branek pak připravil Adam Hložek, z nichž byly čtyřy v lize a jedna v Evropě. Sparťanská obrana ale na podzim moc nefungovala, čisté konto totiž Letenští udrželi pouze čtyřikrát. Tři má na svědomí Florin Nita, jednou pak Milan Heča.

A pověstný titul "železný muž Sparty" získal na podzim Bořek Dočkal. Ten odehrál v rudém dresu na podzim 1508 minut, druhý Lukáš Juliš pak 1464 minut. Jedinou minutu naopak odehrál mladík Vojtěch Petrák. Do více utkání ale nastoupil právě nejlepší střelec týmu Juliš, ten si připsal startů dvacet, zatímco Dočkal "pouze" osmnáct. 

Trenér Sparty: Chtěli bychom mužstvo doplnit. Máme ale nějakou filozofii a z toho nechceme slevit

Zdroj: sparta.cz