Kádr Žižkova je podle Oulehly velmi dobrý, kvalitní a zkušený, i tak má ale v hlavě 2 až 3 jména...

Kádr Žižkova je podle Oulehly velmi dobrý, kvalitní a zkušený, i tak má ale v hlavě 2 až 3 jména...

Sedmatřicetiletý kouč David Oulehla před pár dny převzal Viktorii Žižkov, kvůli níž opustil severočeský Varnsdrof. Jak těžké bylo rozhodnutí vrátit se zpět do metropole?

"Ve Varnsdorfu jsem byl spokojený. Dokázali jsme si tam vytvořit určitou pozici. Všechno přišlo moc rychle. Pan Gabriel mi dal šanci, nechtěl jsem ho zklamat. Na druhou stranu člověk se chce pořád postupně posouvat dal. Zažít další zkušenost. Když jsem na Žižkově působil v minulosti, tak jsem se tam cítil též velmi dobře, i když klub v té době měl své problémy. Takže to beru jako výzvu zažít něco dalšího. Smlouvu jsem měl platnou, pan Gabriel se musel s vedením Viktorky dohodnout a to se nakonec stalo," uvedl v interview pro web fkvz.cz nový šéf Pudila, Švengera, Zoubeleho a spol.

Zatímco v předešlém působišti byla cílem záchrana, což opakovaně splnil, na nové adrese budou ambice mnohem vyšší. "Ve Varnsdorfu jsme cíl splnili, několik hráčů i výrazně posunuli směrem dál, šli do ligy. Takže mám z působení ve Varnsdorfu velmi dobrý pocit, ale jestli jsem naplnil očekávání by musel říct spíš pan Gabriel. Věřím, že jsem ho nezklamal. Ale ano, Viktorka má momentálně vysoké ambice, a to je jedna z věcí, co mě lákala. Věřím, že jsem připravený zde momentálně působit, udělám vše pro to, aby byla Viktorka co nejvíce úspěšná. Navíc, nikdy to není jenom o jednom člověku. Musí se to sejít všechno. Uvidíme, jak se to podaří," doplnil odborník.

Byť už pod televizním vysílačem v minulosti působil, kádr už je zcela jiný. "Všechno je na vyšší úrovni. Klub má velmi dobré podmínky, aby byl do budoucna úspěšný. Všechno má svůj čas a samozřejmě některé věci se musí ještě posunout a dořešit. Některé lidi znám a jsem rád, že s nimi mohu opět pracovat. Kádr je velmi dobrý, kvalitní a zkušený. Těším se na práci. Nemám v plánu dělat žádné velké zásahy. Hráče znám z venku velmi dobře, musíme je navnímat zevnitř. Jak pracují v tréninkovém procesu, jak reagují na podněty, ať je to kritika, impulsy do tréninku, zápasu a jak jsou nastaveni celkově. Jsou tam zajímavá jména, která už úspěšná byla, ale teď to nebylo takové, jak by se čekalo. Tam bude naše role je probudit. Máme v hlavě 2-3 jména, ale uvidíme, jak se vše bude vyvíjet," objasnil na stránkách fkvz.cz podřízený nového majitele Martina Loudy.

I Oulehla však zažije to, že domácí zápasy bude hostit Prosek a nikoliv třetí městská část. "Určitě není příjemné, že nehrajeme na Žižkově. Lidi tam vždy chodili a byli 12 hráčem. Hraje se prakticky 26 kol venku, což je nepříjemné. Osobně chci poznat nové věci. Chci, abychom se prezentovali rychlým, kombinačním fotbalem, dělali radost fanouškům, sbírali body a útočili na nejvyšší příčky druhé ligy," nastínil osobní cíle Oulehla, jehož vyjádření vyšlo na fkvz.cz.

Žižkovským hráčům startuje příprava na jaro pátý lednový den, čili zhruba dva měsíce před obnovením FNL, ve které je nyní tradiční klub na průběžně šesté příčce s šestibodovou ztrátou na vedoucí Hradec Králové.

Absurdní. Poborský, jenž v roce 2011 pomohl Berbrovi ovládnout ligu, by měl nyní coby šéf FAČR čistit fotbal?

Zdroj: fkvz.cz