Straka asi přijde v Třinci o talent. Vydá se Cienciala za Kozlem, nebo Jarábkem?

Straka asi přijde v Třinci o talent. Vydá se Cienciala za Kozlem, nebo Jarábkem?

František Straka se možná bude muset v druholigovém Třinci obejít bez svého perspektivního univerzála Lukáše Ciencialu, jenž v podzimní části zasáhl do jedenácti duelů z dvanácti.

evatenáctiletý mladík, jenž má na svém osobní sociální síti vypíchnutou citaci George Besta "naučil jsem se, že fotbal není hra, ale způsob života", už by ovšem v jarní části mohl hrát i něco lepšího, než jen druhou ligu...

Zájem o jeho podpis má mít podle informací Deníku Sport Baník Ostrava, jehož hlavní trenér Luboš Kozel levonohého fotbalistu zná z reprezentačních výběrů do osmnácti a devatenácti let.

Ambicióznímu klubu z Bazalů by se mohl hodit i z toho důvodu, že potřebuje posílit krajní pozice. Milan Lalkovič už v Ostravě není a za pár měsíců končí kontrakty jak Carlosi De Azevedovi, tak Martinu Fillovi.

Jistota je jistota a herně sebevědomý Cienciala, který může hrát jak v záložní řadě, tak v obraně, by mohl být řešením. "Na Lukáše máme nabídky z první ligy. Už na konci roku jsem avizoval, že asi zamíří o patro výš, protože si to zaslouží. A my těmto šikovným klukům nechceme bránit ve štěstí. Pokud to klapne, budu mu přát, ať se prosadí a nastartuje dobrou kariéru," citoval iSport.cz slova generálního ředitele Třince Karla Kuly.

Je však otázka, jestli si vybere právě Baník a jestli si nevybere jiný schod do ligy. Kolem má kroužit také Karviná, která už měla s třineckým vedením jednat po vzájemném víkendovém utkání. Přestupová suma by mohla být okolo 1,5 milionu korun.

K tomuto datu si záložník Cienciala připsal za Třinec 38 vystoupení a 4 branky. Jak dlouho tedy ještě bude bez prvoligového zářezu?

Sigma chválí korektní a seriózní jednání Plzně. Ta doufá, že Falta půjde po stopách Kalvacha

Zdroj: isport.blesk.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.