Úkol pro béčko Baníku? Aby se z extrémně rychlého nigerijského talentu stal zajímavý hráč pro ligový tým...

Úkol pro béčko Baníku? Aby se z extrémně rychlého nigerijského talentu stal zajímavý hráč pro ligový tým...

Jak těžké je motivovat béčko Ostravy, když není stále jasné, kdy a jestli vůbec jarní část MSFL vypukne? Kouč Ondřej Smetana tvrdí, že by vše mělo být automatické. "Jsme Baník, takže o nějakém hledání motivace bychom se vůbec neměli bavit," přednesl stratég.

Jeho kádr doznal spousty změn. "Opustili jej někteří hráči, kteří už v mužstvu působili delší čas. Michal Velner a Dominik Hasala se nejspíš objeví v některém z okolních klubů, angažmá si hledá Dominik Žák, do Teplic odešel Martin Macej, odešel i brankář Martin Jílovec a na hostování do druholigového Vyšehradu zamířil Samuel Kulig," ozřejmil na stránkách fcb.cz Smetana, jenž má ve svém realizačním týmu také Michala Daňka či Iva Staše.

Kdo naopak přišel? "Vesměs hráči z devatenáctky, Jmenujme Filipa Zouhara, Filipa Sotorníka, Jardu Harušťáka, Daniela Šmigu, Sebastiana Boháče, nebo gólmana Dominika Matěje," pokračoval kouč.

V mužstvu mu navíc přibyl také reprezentant Zelených orlů do dvaceti lety Yira Collins Sor, který je v Baníku úplným nováčkem. "Je to dvacetiletý kluk z Nigérie, který má velmi zajímavý potenciál a rozhodně stojí za to s ním pracovat. Je extrémně rychlý. Umí to s míčem a má čich na góly. To jsou velmi zajímavé vlohy. Na to ostatním teď budeme pracovat. Je na nás udělat maximum pro to, aby se z tohoto talentovaného kluka stal zajímavý hráč pro ligový tým," doplnil na fcb.cz Smetana.

Dvacetiletý záložník, u nějž uvádí specializovaný server transfermarkt.com cenu 50 tisíc eur, naposledy působil v nigerijském celku 36 Lion FC a Slezsko ja jeho první evropskou štací.

Patří pod agenturu Czech Sport Consulting, pod kterou spadá například i další kmenový hráč Baníku z Nigérie Muhamed Tijani, který byl tuto zimu zapůjčen do druholigového Třince.

Potočný: Míval jsem v sobě hladovost po gólech, snad mi to zůstalo. Umím být lídr, ale taky svině

Zdroj: fcb.cz