Rychlost, dynamika, dobré protiútoky? Není to něco, na co bychom nebyli zvyklí, komentuje Slavii Rodgers

Rychlost, dynamika, dobré protiútoky? Není to něco, na co bychom nebyli zvyklí, komentuje Slavii Rodgers

Delegace šlapajícího Leicesteru City má za sebou středeční online tiskovou konferenci před čtvrteční pohárovou bitvou ve vršovickém Edenu proti Slavii.

Kvůli přísným koronavirovým opatřením mohou být Lišky z King Power Stadium v české metropoli pouze 24 hodin před samotným utkáním.

"Jsme v pohodě. Nemyslím, že nám to nějak narušilo plány a přípravu. Ve středu budeme trénovat ještě doma, pak vyrazíme o něco později, než bychom jeli normálně. Do Prahy se ale těšíme," vzkázal Deníkem Sport citovaný osmačtyřicetiletý manažer Brendan Rodgers.

Jeho mužstvu se v podzimní skupinové fázi EL dařilo, když dokázalo opanovat svou skupinu. Třetí tým Premier League, jenž má za sebou čerstvý skalp mistrovského Liverpoolu, by na to rád navázal také ve vyřazovacích bojích...

"Vyhráli jsme naši skupinu a teď nás čeká těžký zápas proti Slavii, těšíme se na tuhle výzvu. Proti Liverpoolu jste viděli, jaká je v týmu energie. Jasně, nemůžou hrát pořád ti samí, musíme kluky taky točit, ale všichni hráči jsou ve skvělé fyzické kondici,“ ubezpečil žurnalisty bývalý stratég Celtiku Glasgow, Liverpoolu, Readingu, Watfordu i Swansea City, jehož slova nabídl portál iSport.cz.

Máme nejsilnější tým ve střední a východní Evropě, chlubí se Tvrdík. Jaké prémie vypsal za triumf v EL?

Sešívané "S" naposledy prohrálo v Bay Ereně s Leverkusenem, k čemuž došlo v prosinci loňského roku, kdy už mělo jistý postup. I proto Rodgers nejbližšího protivníka respektuje.

"Mají výborně poskládané mužstvo, mají velké sebevědomí, jsou zvyklí vyhrávat, vedou svou ligu. Mají velmi dobré protiútoky, disponují rychlými a dynamickými hráči na křídlech. Ale není to něco, na co bychom nebyli z Premier League zvyklí. Slavia je velmi ambiciózní tým. Souboj s ní pro nás bude náročný, ale tuhle výzvu přijímáme a těšíme se na ni,“ přidal na stránkách Deníku Sport šéf Vardyho, Tielemanse, Schmeichela a spol.

Ke slovu se pak dostal i zástupce kabiny, třiadvacetiletý záložník Harvey Barnes, jenž v právě probíhajícím ročníku Premier League nasázel již 8 branek a je velmi důležitou součástí klubu, který operuje na fotbalové mapě již od roku 1884.

"Předpokládám, že nebudeme moct vyjít z hotelu. Bylo by hezké projít se po Praze, ale nepůjde to. Budeme se asi jen připravovat na zápas. Moc se ale těším, bude to zajímavé. Zahrajeme si na úplně jiné úrovni. Samozřejmě pro každého je větší lákadlo Liga mistrů, ale i Evropská liga je skvělá soutěž. Budeme se chtít dostat co nejdál. Láká nás ji vyhrát, ale jako nejbližší cíl máme vždy kolo, které přijde. Vydáme ze sebe maximum,“ zaručil fandům někdejší hráč West Bromwiche či Barnsley, jehož prohlášení nabídl tuzemský Sport.

Podcast: United v problémech, Arsenal ve formě a příšerný Thiago. Jak Slavia porazí Leicester?

Zdroj: isport.blesk.cz