Glosa Honzy Rajnocha: Mezi Kozlem a kabinou to příliš nefungovalo. A Vodháněl na tenise? Plivnutí do tváře fandům i celé Bohemce!

Glosa Honzy Rajnocha: Mezi  Kozlem a kabinou to příliš nefungovalo. A Vodháněl na tenise? Plivnutí do tváře fandům i celé Bohemce!
GLOSA

Trenér Luboš Kozel už není koučem ostravského Baníku. Musím říct, že mě to ani příliš nepřekvapilo. V součtu těch posledních výsledků se jeho odvolání stát asi muselo a teď je jen otázka, kdo to vezme po něm. Možná by pomohlo, kdyby byl nový trenér přímo z Ostravy. Proč si to myslím a co se mi nelíbí na tom, jak se k Bohemce zachoval Honza Vodháněl? 

Sice jsem čekal, že Baník to sobotní utkání s Teplicemi zvládne, ale byla z toho pouze remíza, která je pro klub za této situace málo. Navíc se ke mně dostaly informace, že mezi kabinou a trenérem to zkrátka příliš nefungovalo. I to se ve fotbale stává, že přijdete k týmu a prostě si to nesedne. A v případě Luboše bylo tohle bohužel zcela markantní. Ono je něco jiného pracovat na Dukle či s mládežnickou reprezentací než vést právě mužstvo Baníku. Bylo zřejmé, že tady to v něčem skřípalo.

Otázkou je, co bude s týmem dál. Podle mě Baník potřebuje hodně zkušeného trenéra, který si sjedná pořádek v kabině a který zvládne tlak od fanoušků i vedení. To je možná ze všeho nejdůležitější. Jak se říká, Ostrava je kraj rázovitý, což stoprocentně platí. Lidé tam jsou srdcaři a vím, že není snadné se mezi ně dostat. I proto by možná pomohlo, kdyby nový trenér byl přímo z toho regionu, ale Pavel Vrba už to nebude. Toho si už Baník nechal utéct do Sparty, což je fotbalový život. I tak vidím hodně kandidátů, kteří by mohli ten tým trénovat.

Slavia už umí vyhrát i s chybujícím gólmanem. A ochránci Slovácka Mynářovi sebral prezident Zeman prémie

Oproti Baníku naopak uspěla o víkendu Plzeň, která získala tři body v Brně. Rozhodně to pro ni nebyl lehký zápas, neboť domácí podali kompaktní výkon s nadstandardním úsilím. Bohužel ale Zbrojovku dlouhodobě sráží střílení gólů i jakási nezkušenost, neboť nejde stavět hru jen na mladých hráčích. Viktorku však kluci doma potrápili. Její vítězství bylo ubojované a znovu se potvrdilo, že i ona má teď problém s dáváním branek. V době Pavla Horvátha si třeba pomohla různou standardkou a tak, což mi tam teď trošku chybí. Třeba právě v Brně kopala v první půli snad sedm rohů a nic z toho.

Každopádně šlo o velký zápas pro Davida Limberského, pro kterého to byl 400. ligový start. Já jsem hrozně rád, že tihle zkušení kluci jako právě David, Pepa Jindřišek nebo Tomáš Hübschman stále drží krok, protože pro ligu jsou jednoznačně přínosem. A platí ti i pro Limbu, jenž svým humorem rozděluje republiku. Je pravda, že některé jeho výstřelky jsou na pováženou, to ale nemění nic na tom, že kluk je to dobrej a fotbalista fantastickej! Když mu vydrží zdraví a motivace, tak ještě jednu sezonu by mohl klidně zvládnout.

Šlágr kola se pak hrál na Slovácku, které podlehlo těsně Slavii. Zprvu jsem se trošku bál, aby se nehrálo moc opatrně a neskončilo to třeba 0:0, ale nakonec jsme viděli gólů rovnou pět. Bylo vidět, že obě mužstva mají skvělé trenéry, kteří žádnou nudu nepřipustili. Favorizovaní slávisté hned dvakrát prohrávali, ale skvěle jim zafungoval faktor Stanciu. Dal dva góly, navíc jeden krásný z přímáku a i díky němu tak sešívaní udělali další důležitý krok k titulu.

Opouštíme dobu temna. Trpišovský stvořil ze Slavie top evropské mužstvo, ale já si stejně vsadím postup Glasgow, přemítá Vízek

Bez šancí ostatně nejsou ani v osmifinále Evropské ligy proti Glasgow Rangers. Ten projev celého klubu se mi hrozně líbí a už v anglickém Leicesteru jsem po první půli věřil, že to tam kluci zvládnou a postoupí dál. Dokonce tak, že jsem si na ně i vsadil. Ale tiket mi nevyšel, protože mi ho nakonec zkazil německý Bayer Leverkusen.

A ještě bych se zastavil u Bohemians, kde teď řeší trucujícího Honzu Vodháněla. Sice nevím, o co přesně tam jde, ale vyjádření ve smyslu, že nevěří vedení ani trenérovi, mi na tak mladého kluka přijde dost odvážné a hlavně zcela bez respektu. Tohle hodně odsuzuji. Zvlášť když tím ještě míří na pana Klusáčka, kterého musí mít rád snad každý.

Připomíná to známou kauzu Martina Haška. A jen to svědčí o tom, že někteří mladí by v dnešní době potřebovali trochu srovnat. Navíc když konkrétně Vodhánělovi byla nabídnuta nová smlouva, kterou si on sám v Ďolíčku vydupal. A že si ještě dá před utkáním na sociální sítě fotku z tenisu, to mi přijde jako plivnutí do tváře fanouškům i celé Bohemky. Ti starší kluci jako Pepa Jindřišek by mu měli jasně ukázat, že takhle tedy ne. 

V takových případech si jeden říká, zda nejsou takové stresy zbytečné. Nač si vše stěžovat a komplikovat:? Kabině to nepomůže, příznivce to neuklidní. Fotbal je přeci tak krásná a inspirativní hra...

Bílek, Hapal nebo Weber? Kdo by se měl ujmout role kouče ostravského Baníku?