Pokud na Vlkanovu dorazí nabídka odpovídající jednomu z nejlepších hráčů FNL, Votroci jsou ochotni jednat

Pokud na Vlkanovu dorazí nabídka odpovídající jednomu z nejlepších hráčů FNL, Votroci jsou ochotni jednat

Jedním z dlouhodobě nejžádanějších hráčů současného druholigového lídra z Hradce Králové je drobný šestadvacetiletý středopolař Adam Vlkanova, u nějž na trasfermarkt.com svítí hodnota 400 tisíc eur a který už odehrál za Votroky více než 150 soutěžních zápasů.

I když už měl být za posledních sedm let hned několikrát na odchodu, bude tím, který dotáhne východočeský soubor ze stadionu pod Lízátky k vytouženému postupu mezi elitu?

"Vlčák je věčné a vděčné téma. Pro nás je samozřejmě jednou z nejvýraznějších osobností v týmu. Je užitečný, pro každou obranu soupeře nepříjemný, i když třeba v téhle sezoně zatím není tolik produktivní. Hradec ale není jen o něm, což on moc dobře ví. Naši hru máme postavenou na týmovosti, jedinec v kolektivním sportu nic nezmůže," pronesl v interview pro iSport.cz sportovní ředitel vedoucího celku FNL Jiří Sabou.

Na úvod jara ve FNL souboj o postup? Brněnský outsider na druhém místě hostí první Hradec. Kde vidí Frťala klíč k úspěchu?

Dokáže Hradec bývalého hráče Bohemians Praha udržet i po sezoně 2020/2021? Pokud by se náhodou postoupit nepodařilo, asi už by to nebylo reálné. I vzhledem k tomu, že už má kontrakt jen na nějakých 15 měsíců.

"Adam má v klubu platnou smlouvu, máme spolu nadstandardní vztah, samozřejmě se vzájemným respektem v rolích ředitel a hráč. Chce hrát ligu, což je pochopitelné, a on ví, že ho tady nechci a ani nemůžu držet donekonečna. Pokud na něj přijde nabídka, která bude adekvátní jednoho z nejlepších hráčů druhé ligy, jsme ochotni jednat o případném přestupu. Ale priorita i pro něj je, aby ligu hrál od léta v Hradci," objasnil na stránkách Sportu funkcionář Hradce.

Lídr Hradce Rada: Jsme největším favoritem na postup. Říkat něco jiného by od nás bylo zbabělé

Zdroj: isport.blesk.cz