Pavlenka čtyřikrát inkasoval, Musa vstřelil svůj první gól v bundeslize, Bayern těsně porazil Wolfsburg. Leverkusen zvítězil nad Kolínem

OBSAHUJE VIDEO

Devětadvacáté kolo německé bundesligy bylo zahájeno už v pátek večer, kdy Lipsko doma remizovalo s Hoffenheimem. Augsburg v sobotu remizoval s Bielefeldem, Freiburg doma rozdrtil Schalke. Frankfurt ostudně prohrál v Mönchengladbachu, Union Berlín i díky slavistovi Musovi porazil Stuttgart. Wolfsburg doma těsně podlehl Bayernu. Leverkusen večer zvládl souboj s Kolínem.

O titul bojující Lipsko stále stíhá první a obhajující Bayern, doma ovšem pouze remizovalo s Hoffenheimem a na Mnichovany ztrácí už sedm bodů. Matematická šance na bundesligový triumf ale stále existuje. Lipsko bylo blízko vítězství nad týmem, za který nastoupil i Čech Pavel Kadeřábek, v nastavení totiž bezbrankový stav zlomil domácí Yussuf Poulsen, jeho gól byl ovšem videorozhodčím kvůli údajné ruce odvolán a Red Bull tak v boji o titul ztratil dva body a opět zmenšil svou šanci první místo.

Augsburg doma v rámci souboje týmů bojující o záchranu remizoval s nováčkem z Bielefeldu 0:0. Bielefeld tak ukázal, že se nachází v dobré formě a že by mohl odvrátit sestup, reálná je ale i účast v baráži.

Téměř jistě sestoupí do druhé bundesligy tradiční klub Schalke, který ještě nedávno hrál jarní fáze Ligy mistrů. Tým z Gelsenkirchenu prohrál na hřišti Freiburgu 0:4 a je suverénně poslední. Za domácí skóroval Holer, penaltu proměnil Sallai, dvě branky pak zaznamenal Günter.

Stejným výsledkem prohrál i Frankfurt, který ovšem naopak bojuje o účast v Lize mistrů. Eintracht nestačil na Borusii Mönchengladbach, za kterou skórovali Ginter, Hofmann, Bensebaini a Wolf. Gladbach se tak přiblížil účasti v Evropské lize.

Sympatické výkony letos ale předvádí i Union Berlín, který má taktéž šanci zahrát si fotbalovou Evropu. Nyní tým z hlavního města porazli Stuttgart 2:1. Vítěznou branku těsně před poločasem na 2:0 vstřelil chorvatský útočník Petar Musa, jenž v Unionu hostuje z pražské Slavie.

Veledůležité tři body získal Bayern Mnichov na hřišti Wolfsbugru. Souboj prvního s třetím byl velmi dramatický, Bayern ovládl první poločas poměrem 3:1, dvě branky vstřelil Musiala a jednou se trefil Choupo-Moting. Wolfsburg ovšem po pauze snížil na 2:3 a bylo zadělána na drama, žádný obrat se ale nekonal, Bayern si připisuje tři body a přiblížil se obhajobě titulu.

Za Leverkusen nastoupil i český útočník Patrik Schick, který je v dobré formě, proti Kolínu se ale střelecky prosazovali jeho spoluhráči. Dvakrát při výhře 3:0 skóroval Leon Bailey, jednu trefu pak měl na svědomí Diaby. Leverkusen si ale připsal pohodlné vítězství nad místním rivalem a sbírá tři body.

Dortmund rozstřílel Werder Brémy 4:1, za který odehrál celý zápas brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Do vedení šly sice Brémy, ale Borussia nastřílela během devíti minut tři góly a bylo po zápase. Navíc tři minuty před koncem pojistil výhru Dortmundu po rohovém kopu Hummels.