Z Pudila a spol. se mohou stát amatéři a Žižkovu hrozí pád do ČFL. Praha 3 si může Viktorii koupit za 25 milionů korun

Z Pudila a spol. se mohou stát amatéři a Žižkovu hrozí pád do ČFL. Praha 3 si může Viktorii koupit za 25 milionů korun

Ačkoliv je nyní pátý tým druholigového peletonu stabilizován jak ekonomicky, tak sportovně, hrozba ztráty profesionální licence a s tím spojeného pádu níže stále hrozí.

Důvodem je žižkovský stadion, o němž už více než rok probíhají jednání mezi vedením Viktorie a radnicí Prahy 3. Zatím stále bez výsledku...

Zastupitelstvo podle stránek fkvz.cz odmítlo smlouvu zajišťující licenci pro ročník 2021/2022 a klubu předložilo kontrakt, který se neshoduje s požadavky funkcionářů a znemožňuje získání licence pro příští soutěžní období.

Majitel Žižkova Martin Louda se proto rozhodl třetí městské části ustoupit a Praze 3 nabídnout odkup klubu za 25 milionů korun, což je pořád jen zlomek částky, která se váže na hrozící ztrátu profi licence.

"Když před rokem Rada MČ Praha 3 v čele s panem starostou Ptáčkem veřejně deklarovala, že možností je buď prodej stadionu do majetku klubu, nebo společný podnik, doufal jsem, že se někam posuneme. Dokonce jsme v dobré víře odešli hrát na cizí hřiště na Střížkov a doufali, že se budeme po roce moci vrátit domů. Upřímně jsme si i mysleli, že už na něm budeme mít licenci, kterou dle nájemní smlouvy má zajistit vlastník, tedy městská část. Byli jsme ochotni podat ji pomocnou ruku a byli jsme připraveni rekonstruovat Seifertku už loni v září," posteskl si na stránkách fkvz.cz Louda.

Schranz do Slavie? Pelta není švorc, chystá příchody několika kvalitních hráčů a sní o základní skupině EKL

"Klub splňuje všechny podmínky udělení licence pro další sezónu. Chybí nám jen stadion. Rozhodli jsme se tedy na začátku roku, že nebudeme hned chtít prodej a společně s vedením radnice si odladili smlouvu o investici, která by zajistila licenci na rok 2021/22. Bohužel, i přes podporu části koalice, ji zastupitelstvo odmítlo. Termín pro doplnění licence ohledně stadionu byl do 30. dubna a my teď nemáme moc možností. I přes nějaké náznaky z opozice či jednotlivých zastupitelů cítíme, že klubu dát šanci ve skutečnosti nechtějí. Čteme to i z toho důvodu, že žádné z jejich řešení negarantuje získání licence na další rok," postěžoval si na webu fkvz.cz Louda.

Rozhodnutí licenční komise dorazí 26. května a pokud bude zamítavé, Viktoria se neudrží. Jedinou záchranou se zdá být prodej. "Se ztrátou licence se pojí škody v řádu 200 milionů. Automatický sestup do třetí ligy a ztráta všech sponzorů. Všichni hráči se stanou amatéry, nemají profesionální smlouvu a de facto ztrácí hodnotu. Navíc to není jen o A-týmu. Staráme se o 400 mládežníků, u kterých automaticky přijdeme o podporu ze strany Národní sportovní agentury. Bohužel, současný návrh nás vrací o měsíce vyjednávání zpět a co je hlavní, i vzhledem k časové tísni, prakticky znemožňuje získání licence pro sezónu 2021/22. Za žádnou cenu nechci, aby Viktorka skončila, a proto nabízím jasné řešení. Licenci získat a klub zachránit může pouze ten, kdo má vše ve svých rukou. Tedy vlastní klub a má i svůj stadion. V současné době to může být pouze Praha 3. Nechci to nechat zajít do bodu, kdy Viktorka ztratí licenci, a já se budu s městskou částí soudit o způsobené škody. Proto jsem nabídl radnici klub za cenu 25 milionů, což je zlomek z částky, kterou jsem jako majitel klubu do jeho ozdravení za poslední dva roky investoval. Klub je stabilizovaný, funguje a chybí mu jen stadion. Ten Praha 3 má a může licenci sama zajistit. Upřímně je mi z toho všeho smutno, protože jsem za poslední dva roky ztratil víru v konstruktivní spolupráci s Prahou 3, své aktivity ve fotbale i díky zkušenosti s nimi ukončím a klub prodávám," zakončil šéf Pudila, Švengera, Elvise, Zoubeleho, Pázlera a spol.

Ščasný: Způsob sparťanské hry pod vedením Vrby je sympatický a líbí se mi čím dál tím víc

Zdroj: fkvz.cz