Bitva prvního s druhým vítěze nenašla, Strakův Třinec porazil Blansko. V Chrudimi padlo osm gólů

Minulost už je i předposlední kolo Fortuna národní ligy. Jistý postupující Hradec Králové remizoval s druhou Líšní, Chrudim doma podlehla Viktorii Žižkov 3:5. Prostějov doma remizoval s Varnsdorfem, Táborsko si poradilo s Vlašimí. Třinec zvládl souboj se sestupujícím Blanskem, Ústí nad Labem porazilo Duklu. Vyšehrad doma nestačil na Jihlavu.

Hradec Králové se s trenérem Frťalou, svým současným stadionem či brankářem Ottmarem rozloučil remízou s Líšní. Mrzet jej to však nemusí, neboť už má zajištěný postup do první ligy. Brněnský tým naopak zcela jistě skončí v soutěži druhý. Skóre otevřel nejprve líšeňský Lutonský, v druhém poločase ovšem vyrovnal Urma a týmy se rozešly za stavu 1:1.

Zajímavá podívaná byla k vidění v Chrudimi. Padlo zde totiž osm gólů! Viktoria Žižkov zde naprosto ovládla první poločas a zvítězila v něm 4:1. Zajímavá byla ale i druhá půle, Chrudim nakonec uhrála alespoň výsledek 3:5.

Prostějov odehrál skvělou sezónu a ve FNL skončí třetí. V předposledním ligovém kole letošního ročníku doma ovšem "pouze" remizoval s Varnsdorfem 0:0.

Úspěšně se zachránilo Táborsko, které udržení ve FNL korunovalo domácí výhrou nad Vlašimí. O ní rozhodl v 19. minutě domácí záložník Holiš.

Třetí liga se nebude týkat ani Třince, který vede slavný trenér František Straka. Ten totiž ve 25. kole zvládl souboj s Blanskem, které se naopak po pouhém roce ve druhé lize vrací do MSFL. Třinec zvítězil nad Blanskem 2:0, obě branky padly v prvním poločase.

Nepovedenou sezónu zažila pražská Dukla, což potvrdila i tentokrát proti Ústí nad Labem. Armě zajistil vítězství 1:0 v prvním poločase Jiránek.

Do třetí ligy míří Vyšehrad, který za sezónu posbíral pouze sedm bodů a o jeho sestupu se ví už dlouho. Onen sedmý bod získal pražský tým právě v tomto kole proti Jihlavě, která taktéž nenaplnila ambice týmu bojující o postup do první ligy.

Fortuna národní liga, 25. kolo:

Hradec Králové - Líšeň 1:1 (0:1)
Branky: 72. Urma - 8. Lutonský

Chrudim - Viktoria Žižkov 3:5 (1:4)
Branky: 43. Řezníček, 54. Hašek, 74. Rybička - 10. Zoubele, 24. a 45. Sukisa, 41. Diviš, 55. Nabiyev

Prostějov - Varnsdorf 0:0 (0:0)

Táborsko - Vlašim 1:0 (1:0)
Branka: 19. Holiš

Třinec - Blansko 2:0 (2:0)
Branky: 21. Buchta (vl.), 35. Stáňa

Ústí nad Labem - Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 35. Jiránek

Slavoj Vyšehrad - Vysočina Jihlava 2:2 (0:1)