Arsenal oficiálně přišel o dva hráče, končí i Luiz

Arsenal oficiálně přišel o dva hráče, končí i Luiz

V anglickém Arsenalu jsou do konce června na hostování dva hráči Realu Madrid, a sice záložníci Martin Ödegaard a Dani Ceballos. Oběma se v klubu nadmíru dařilo a Arsenal se tedy snažil jejich hostování prodloužit. Real však prodloužení hostování v obou případech zamítl a Ödegaard s Ceballosem se vrací do Španělska.

Trenér Arsenalu Mikel Arteta navíc od nové sezóny nemůže počítat se stoperem Davidem Luizem, který končící smlouvu neprodlouží. Fanoušci Gunners však celé jaro hojně vyzývali, aby klub udělal pro udržení, především Ödegaarda, maximum. Dvaadvacetiletý Ödegaard přišel na hostování teprve letos v lednu, i za tak krátkou chvíli však přesvědčil ostrovní fanoušky o svých kvalitách.

To Dani Ceballos v Arsenalu působil delší dobu. Tento čtyřiadvacetiletý střední záložník tam odešel na hostování již v létě 2019 a strávil tam tedy celé dvě sezóny. Do sestay Realu se totiž od přestupu z Betisu Sevilla v roce 2017 dostával spíše sporadicky a teprve v hlavním městě Anglie se dokázal na delší čas zapracovat do základní sestavy špičkového mužstva.

Ceballos dostal poprvé pozvánku do španělského národního týmu již v roce 2018, od té doby si připsal 11 startů a jeden gól. V této oblasti mladší Ödegaard Ceballose předčil, do A-týmu norské reprezentace se totiž dostal již v roce 2014, tedy ve věku necelých šestnácti let.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.